Trwa ładowanie...

Magda Gessler w "Czerwonym kapturku": "Jesteś arogancka!"

Ostatni odcinek "Kuchennych rewolucji" był pełen emocji. Na szali stało nie tylko dobro restauracji, ale i całej rodziny. Jak poszło?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Magda Gessler w "Czerwonym kapturku": "Jesteś arogancka!"Źródło: Materiały prasowe
dl5e7bu
dl5e7bu

Magda Gessler tym razem odwiedziła bar "Czerwony kapturek", który znajduje się w centrum Poznania. Prowadziła go Dorota, wraz ze swoim partnerem Samuelem oraz synami. Chociaż kuchnia była domowa, a atmosfera wesoła i rodzinna, to "Czerwony kapturek" nie cieszył się powodzeniem gości. Gdyby nie zarobki partnera Doroty - Samuela, to już dawno trzeba było by zamknąć przynoszący straty lokal. Jeśli bar nie zacząłby zarabiać na siebie Dorota, która z wykształcenia jest pielęgniarką, znowu musiałaby wyjechać za granicę do pracy i przeżywać rozłąkę z rodziną. Magda Gessler czekało więc spore wyzwanie.

Pierwsze na co zwróciła uwagę Gessler, to nieprzyjemny zapach w barze.
- Koszmarnie pachnie cebula – powiedziała z obrzydzeniem.

Później przyszedł czas na próbowanie dań. Choć "Czerwony kapturek" był głównie kotleciarnią, to można było też zamówić kilka innych polskich potraw.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Gulasz po prostu przypalony, musimy się pożegnać z tym – stwierdziła rozczarowana Gessler. Kotlet ze szpinakiem, który dostała jako danie główne też zawiódł.

dl5e7bu

- Jest jak jest, a mogło być dobrze – powiedziała słynna restauratorka.

Na drugi dzień przyszła pora na szczerą rozmowę z właścicielką restauracji oraz jej rodziną.

- Chcielibyśmy żeby to była taka nasza rodzinna knajpka – wyznała Dorota.

- Marze o tym, żeby mama już nigdzie nie wyjeżdżała – dodał poruszony syn, który zachęcił Dorotę do otworzenia "Czerwonego kapturka".

Gorzej było po inspekcji kuchni. Gessler wysypała na właścicielkę przetworzony proszek do panierowania i kazała jej oraz synowi wypić sok z ogórków, który trzymali w plastikowych butelkach. Tak się jednak nie stało. Syn Doroty wylał sok do zlewu.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

- Jak mówię wypijecie sok z ogórków to wypijecie sok z ogórków a Ty cwaniaczku nie wylewaj go do zlewu! – odgrażała się Gessler.

dl5e7bu

Prawdziwe apogeum emocji nastąpiło, gdy Magda wzięła Dorotę na rozmowę w cztery oczy.

- Ty jesteś trochę arogancka, grasz twarzą tak jak ci się podoba. Nie jesteś ze mną szczera!

- Nie będę brała udziału w tych rewolucjach – rozpłakała się właścicielka i wyszła z sali.

Po pewnej chwili kobieta wróciła do stołu, by kontynuować rozmowę. Okazało się, że przeszła już wiele niepowodzeń i coraz częściej kłóci się z partnerem o pieniądze. Wszystkiemu winna jest zła kondycja finansowa restauracji. Magda Gessler ogłosiła że odtąd bar będzie nazywał się "Bistro kotlet". Zdecydowała się zmienić kiczowate wnętrza i przede wszystkim nauczyć całą załogę jak zrobić prawdziwe i smaczne schabowe. Takie właśnie miały być podane na uroczystej kolacji w odnowionym bistro. Niestety dezorganizacja w kuchni sprawiła, że przygotowywanie posiłków było wyjątkowo stresujące. Na szczęście udało się wszystko wydać na czas, a goście byli zachwyceni smakiem potraw.

dl5e7bu

- O smak się nie boję, ale ja będzie z organizacją i pieniędzmi to wieka niewiadoma – przyznała Gessler.

Gdy słynna restauratorka po jakimś czasie powróciła do bistro, lokal był pełen gości. Dorota wyznała, że obroty są dużo wyższe, a ona nie musi wyjeżdżać za granicę do pracy. Gessler była zachwycona schabowymi i stwierdziła, że są najlepsze w całym Poznaniu. Bajka o "Czerwonym kapturku" skończyła się dobrze.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dl5e7bu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5e7bu