Trwa ładowanie...
24-04-2012 12:06

"M jak miłość": Śmierć Hanki Memem Roku

Share
"M jak miłość": Śmierć Hanki Memem RokuŹródło: TVP
d3lgl33

Grand Prix w tegorocznym konkursie Media Trendy przyznano kampanii "Życie to nie Facebook" przygotowanej przez agencję Saatchi&Saatchi. Człowiekiem Roku został Zygmunt Solorz-Żak, Medium Roku - HBO, a Memem Roku - śmierć Hanki Mostowiak w *"M jak miłość" - poinformowały Wirtualnemedia.pl.*

Kampania „Życie to nie Facebook”, którą agencja Saatchi & Saatchi Poland przygotowała na zlecenie Polskiego Czerwonego Krzyża, w Media Trendach 2012 zdobyła Grand Prix i nagrody w trzech kategoriach konkursowych. Akcję, prowadzoną pod koniec ub.r., doceniono za innowacyjny sposób wywołania dyskusji o zagrożeniu wirusem HIV.

Saatchi & Saatchi Poland zdobyła ogółem trzy nagrody i jedno wyróżnienie - tyle samo co DDB Warszawa. O jedną nagrodę więcej otrzymał Mediacom Warszawa. Natomiast projektom zgłoszonym przez Starcom przyznano dwie nagrody i cztery wyróżnienia.

d3lgl33

Tytuł Człowieka roku po raz drugi z rzędu otrzymał Zygmunt Solorz-Żak, a zrealizowane przez jego holding przejęcie Polkomtela uznano za wydarzenie roku. „Za wyczucie rynku i zrozumienie zmieniających się potrzeb konsumenta. Za wizję i odwagę w jej realizacji. Za stworzenie projektu, którego jeszcze na rynku nie było” - czytamy w uzasadnieniu nagrody dla Solorza-Żaka.

Za Medium Roku uznano HBO („udowodniło, że można połączyć świetną jakościowo, wysoko budżetową, ambitną produkcję filmowo-serialową z odważną strategią wykorzystywania nowoczesnych sposobów dystrybucji kontentu oraz innowacyjnymi, wieloplatformowymi sposobami promocji swoich produktów"), a za Mem Roku - śmierć Hanki Mostowiak z „M jak miłość” („ten case pokazuje, w jak znaczący sposób konsumenci/odbiorcy przejęli kontrolę nad produkowaną przez media treścią, dzięki sile mediów społecznościowych”).

W konkursie Young Media Lions nagrodę główną - wyjazd na Festiwal Cannes Lions - zdobył team z domu mediowego MPG: Małgorzata Siekierzyńska i Katarzyna Ślusarczyk. Natomiast wyróżnienia otrzymali Miron Mironiuk i Arkadiusz Zaremba z DDB Warszawa oraz Michał Jacoszek i Michał Jasiński z Mediacom Warszawa.

d3lgl33
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lgl33
d3lgl33