Trwa ładowanie...
06-10-2009 14:31

Lucek dostał medal!

Share
Lucek dostał medal!Źródło: AKPA
d1qqu7x

Witold Pyrkosz, Jadwiga Jankowska-Cieślak oraz Krzysztof Kowalewski zostali wyróżnieni medalami Gloria Artis.

Nagroda przyznawana jest ścisłemu gronu aktorów, którzy najbardziej zasłużyli się kulturze. Złote i srebrne medale trafiły do zrzeszonych przez Stowarzyszenie Aktorów Filmowych i Telewizyjnych (SAFT).

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w warszawskim klubie "Maska".

d1qqu7x

"Ostatni raz byłem tak wzruszony gdy widownia odśpiewała mi sto lat, z okazji rozdania Tele Kamer. Chcąc teraz uniknąć takiej sytuacji proszę nie wstawać i nie śpiewać"- przemówił z piedestału Witold Pyrkosz, odznaczony złotem.

Srebrne medale powędrowały do Andrzeja Grabowskiego, Bogusława Lindy i Tadeusza Wojtycha.

"Z tego co pamiętam to ostatnio dostałem drewnianego, polskiego Oscara. Teraz jest mi miło odbierać Glora Artis" - mówi Andrzej Grabowski.

W imieniu szefa resortu kultury Bogdana Zdrojewskiego, lśniące odznaczenia przekazał sekretarz stanu ministerstwa Piotr Żuchowski. Tego wieczoru artyści nie tylko medalami żyli. Prezes SAFT Cezary Pazura poinformował o inauguracji internetowej aukcji charytatywnej, która odbywać się będzie pod hasłem "SAFT dzieciom". Jej promotorkami stały się Ewa Gawryluk oraz Olga Bończyk.

d1qqu7x

"Stowarzyszenie oprócz tego, że zajmuje się ochroną praw aktorów i filmowców, to na tym nie poprzestaje. Wykorzystując potencjał artystów staramy się także pomagać" - mówi Olga Bończyk.

Artystka na aukcję przyniosła swoje obrazy.

Na internetowym portalu allegro.pl można kupić także: statuetką Złota Kaczka od Cezarego Pazury, maskę Upiora pochodzącą z musicalu Andrew Lloyd Webera "Upiór w operze", czy rzeźby stworzone na podobieństwo Krzysztofa Kowalewskiego.

Zebrane podczas licytacji pieniądze zasilą konto Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom "Maciuś", która zajmuje się dożywianiem dzieci na terenie całej Polski.

Uroczystemu wręczeniu nagród przyglądali się miedzy innymi : Daniel Olbrychski, Magdalena Różdżka, Katarzyna Chrzanowska, Mariusz Czajka, Dariusz Kowalski, Piotr Zelt czy Monika Jarosińska.

d1qqu7x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qqu7x
d1qqu7x