Trwa ładowanie...
28-05-2009 13:38

"Londyńczycy" powalczą z "Lost" i "Desperate Housewives"

"Londyńczycy" powalczą z "Lost" i "Desperate Housewives"Źródło: TVP
d1y2sxq

Serial "Londyńczycy" został nominowany obok znanych amerykańskich seriali "Desperate Housewives", "Lost", "Survivors" i "Ugly Betty" do Nagrody Rockie nadchodzącego Banff World Television Festival.

Serial "Londyńczycy" pokazywany na antenie TVP1 jest nominowany w kategorii "serie i seriale". Na festiwalu powalczy również znany z TVP2 spektakl telewizyjny "Siedem bram Jerozolimy" w reżyserii Jarosława Minkowicza i Tomasza Bagińskiego. Spektakl, który zdobył jedną z sześciu nominacji w kategorii "programy muzyczne", będzie konkurował z produkcjami NHK, ABC, BBC i Channel 4.

Podczas festiwalu zostaną również pokazane filmy dokumentalne. TVP1 reprezentować będzie "Atijat, pierwsza żona" - debiut Anny Błaszczyk i "Zabierz mnie stąd" Igora Mołodeckiego. TVP Kultura zaprezentuje: "Cztery pory roku Wiktora Wołkowa" Beaty Hyży-Czołpinskiej, spektakle Teatru TV - "Doktor Halina" w reżyserii Marcina Wrony i "Sprawa Emila B." Małgorzaty Imielskiej, oraz seria "Sztuka ekranowana" Przemysława Fika.

Banff World Television Festival to święto twórców programów telewizyjnych w Ameryce Północnej. Festiwal połączony z serią konferencji i warsztatów odbędzie się po raz trzydziesty w kanadyjskim kurorcie Banff w dniach 7 - 10 czerwca.

Więcej informacji na stronie festiwalu: www.banff2009.com.

d1y2sxq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y2sxq