Trwa ładowanie...
d2t8aq2

Lombard. Życie pod zastaw

Najnowsze informacje
3.8
(6 głosów)
Oceń:
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

''Lombard. Życie pod zastaw'' to polski serial typu paradokumentalnego. Tematycznie nawiązuje do sensacyjnych i niekiedy kryminalnych wątków, ale twórcom przede wszystkim zależy na ukazaniu szeroko pojętej obyczajowości. Premiera ''Lombard'' miała miejsce 4 września 2017 roku na TV Puls. Głównym miejscem akcji jest tytułowy lombard we Wrocławiu.

Lombard. Życie pod zastaw – opis fabuły, bohaterowie

Tematem przewodnim ''Lombardu'' jest sposób prowadzenia komisu, a także jakie problemy spotykają pracowników tego miejsca. W każdym odcinku pokazywane są losy różnych klientów, którzy z powodu zawirowań lub trudności życiowych muszą zastawić lub sprzedać cenne przedmioty.

Serial ''Lombard. Życie pod zastaw'' jest polskim odpowiednikiem amerykańskich produkcji tego typu. W zagranicznych serialach nie brakuje przepychu oraz olbrzymiego magazynu, gdzie znajdują się zastawiane przedmioty. Z kolei w polskiej wersji przedstawiony został cały system działania lombardu. Dzięki temu widzowie mają szansę zaobserwować, jak ryzykowna może być praca w lombardzie.

Głównym bohaterem ''Lombardu'' jest Kazimierz Barski (Zbigniew Buczkowski), który prowadzi rodzinny biznes. W swoim lombardzie zatrudnia nie tylko członków swojej rodziny, ale także przyjaciół, dzięki czemu atmosfera w pracy wydaje się bardzo pozytywna.

Prowadzenie tego biznesu niesie ze sobą wielkie ryzyko, ale jednocześnie sprawia ono także ekscytację. Klientami lombardu są osoby w różnym przedziale wiekowym, którzy z różnych powodów muszą oddać cenne dla nich przedmioty pod zastaw, a czasem też i na sprzedaż.

Bohaterowie występujący w ''Lombardzie'' to przede wszystkim pracownikami Kazimierza. Możemy spotkać Marzenę (Agnieszka Waligórska), Wiktora (Michał Chorosiński), Andżelikę (Dominika Skoczylas), Karola (Jerzy Górski), Martę (Agata Szafrańska), Adriana (Mateusz Murański) czy Beatę (Małgorzata Szeptycka).

Każda z wymienionych postaci w trakcie wykonywania codziennych obowiązków musi się mierzyć z różnymi zwariowanymi klientami, nie zawsze uczciwymi. Czasem zdarza się, że w ''Lombardzie'' nagle zjawiają się policjanci, którzy próbują dociec, czy towar zastawiony w komisie rzeczywiście pochodzi z legalnego źródła.

Jedną z barwniejszych postaci przestawionych w serialu jest Karol Stawicki. Z wykształcenia historyk sztuki, ale ze względu na wybuchowy charakter nie może znaleźć pracy w zawodzie. Zdeterminowany, aby otrzymać pracę, odpowiada na ogłoszenie w lokalnej prasie i zgłasza się do lombardu. Szybko okazuje się, że jego wiedza jest bezcenna w przypadku dzieł sztuki i Karol w krótkim czasie odnajduje się w nowej roli.

Lombard. Życie pod zastaw – obsada

W rolach głównych w serialu występują:

 • Zbigniew Buczkowski jako Kazimierz Barski;
 • Magdalena Waligórska jako Marzena;
 • Michał Chorosiński jako Wiktor Rajczak;
 • Dominika Skoczylas jako Andżelika Zawadzka;
 • Jerzy Górski jako Karol Stawicki;
 • Agata Szafrańska jako Marta Barska;
 • Mateusz Murański jako Adrian Barski;
 • Henryk Gołębiewski jako Józef Szaniawski;
 • Małgorzata Szeptycka jako Beata Barska.

W pozostałych rolach m.in. :

 • Michał Kościuk jako Jacek Zawadzki;
 • Weronika Choromańska jako Marysia Zawadzka;
 • Iwona Domaszewicz jako Grażyna Szaniawska;
 • Tomasz Kutera jako policjant Dariusz Wijas.
Lombard. Życie pod zastaw
Tytuł oryginalny

Lombard. Życie pod zastaw

Gatunek

Paradokumentalny

Kraj produkcji

Polska

Data premiery

04.09.2017

Czas trwania odcinka

40 min.

Liczba sezonów

4

Scenarzysta
Obsada

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t8aq2
d2t8aq2
d2t8aq2