Trwa ładowanie...

Kultura Gniewu 2012

Share
Kultura Gniewu 2012
Źródło: komiks.wp.pl
d2hmaog

Najnowszy album Baranowskiego będzie nosił tytuł "Bezdomne wampiry" i ma liczyć sobie 52 strony. "W nowym albumie z przygodami Szlurpa i Burpa znajdą się zarówno historie publikowane przed laty w czasopiśmie <>, opowieści powstałe podczas pobytu Tadeusza Baranowskiego w Belgii oraz komiksy całkowicie nowe!"

Ciekawie zapowiada się także album "Baby's in black" (216 stron) autorstwa niemieckiego rysownika Arne Bellstorf ("Piekło, niebo"). Opowiadać on ma losy Stuarta Sutcliffe'a, i miłości jego życia - Astrid Kirchherr. Sutcliffe zapisał się w historii popkultury jako "piąty Beatles". Hamburski okres Betlesów ma być tu tylko tłem dla opowieści o wielkiej miłości.

Niespodzianką są dwie pozostałe pozycje:

d2hmaog

"Yorgi: Hipnagogiczny stan Yorgiego Adamsa" (54 strony) to komiks Jerzego Ozgi (rysunki) i Dariusza Rzontkowskiego (scenariusz). Historia ma poruszać wątki fantastyczno-naukowe i nawiązywać do twórczości Philipa K. Dicka. Album reklamuje Adam Rusek według którego "wreszcie powstał utwór, który dorównuje <<Funky'emu Kovalowi>> pod względem fabuły i grafiki".

"Bez końca" (140 stron) zaś to dzieło Pawła Garwola (rysunki) i Romana Lipczyńskiego (scenariusz). Jak czytamy na stronie Kultury Gniewu: "wkraczając w świat Gawrola i Lipczyńskiego warto porzucić wszelkie oczekiwania i po prostu dać się uwieść tym dziesięciu historiom, w których hitchcockowski suspens idzie ręka w rękę z kliszami wprost z czarnych kryminałów, a vianowskie umiłowanie absurdu spotyka się z poważną refleksją na temat wolnej woli i roli przypadku w życiu człowieka".

Tutaj możecie przeczytać wszystkie zapowiedzi Kultury Gniewu. Warto też dodać, że na stronie wciąż znajduje się zapowiedź albumu Maksa Anderssona i Larsa Sjunnessona "Bośniacki płaski pies". Trudno jednak powiedzieć na ile realne jest jego wydanie, gdyż znajduje się on w zapowiedziach wydawnictwa od kilku lat.

O dodatkowy komentarz poprosiliśmy Szymona Holcmana, gdy tylko go udzieli news zostanie zaktualizowany.

d2hmaog

[AKTUALIZACJA]Jak się dowiedzieliśmy premiera "Bez końca", "Bezdomne wampiry" i "Yorgi" planowana jest jeszcze na przełom stycznia i lutego. W dalszych planach Kultura Gniewu ma wydanie albumu z Człowiekiem Paroovką (materiałami, które nadesłał Marek Lachowicz wydawnictwo chwali się na swoim blogu).Wciąż "na tapecie" jest trzeci tom "Na szybko spisane", który ukaże się, gdy tylko przyśle go Michał Śledziński. Niestety w tym roku najprawdopodobniej nie ukaże się najnowszy komiks Guya Delisle ("Chroniques de Jérusalem").

[AKTUALIZACJA 2] Szymon Holcman podzielił się z nami także planami na kolejne miesiące. Plan maksimum (mało prawdopodobny) na rok 2012 zakłada wydanie następujących albumów: "Epileptic" - autobiograficzny album Davida B.; "Kiki de Montparnasse" - komiksowa biografia słynnej modelki Alice Ernestine Prin autorstwa Jose-Luisa Bocqueta i Catel Muller; baśniowego "Castle Waiting" Lindy Medley; obyczajowego "Davida Boring" Daniela Clowesa; i wspominanego już "Bosnian Flat Dog". Jednocześnie Holcman zastrzegł iż możliwe są niespodzianki - np. wydanie komiksu, o którym nikt w wydawnictwie jeszcze nawet nie myśl.

d2hmaog

Podziel się opinią

Share
d2hmaog
d2hmaog