Kulinarna podróż z BBC Entertainment!

Kulinarna podróż z BBC Entertainment!
Źródło zdjęć: © BBC Entertainment

22.08.2011 14:07, aktual.: 25.11.2013 12:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sierpniu, wrześniu i październiku - początek w poniedziałek 29 sierpnia 2011.

Przez sierpień, wrzesień i październik BBC Entertainment zaprasza widzów w kulinarną podróż. Na antenie kanału zagoszczą programy, które zadowolą najbardziej wybrednych smakoszy. Tego nie wolno przegapić!

Mistrz kuchni: Zawodowcy Seria 2 – Od poniedziałku 29 sierpnia o 19.00

Powraca program, w którym zawodowi kucharze walczą o tytuł mistrza kuchni. Ten ekscytujący cykl ukazuje poszukiwania młodego szefa kuchni, który poradzi sobie z największymi nawet wyzwaniami, jakie niesie praca w profesjonalnej kuchni.
Słynny zdobywca dwóch gwiazdek Michelina – Michel Roux Junior oraz juror programu Gregg Wallace oceniają poczynania uczestników. Wyborów pomaga im dokonywać zaufana asystentka Michela, Monica Galetti. Kto z młodych kucharzy wykaże się umiejętnościami, zaangażowaniem i własnym, niepowtarzalnym stylem? Kto ma szansę na zdobycie gwiazdki w przewodniku Michelina?

W ciągu sześciu tygodni młodzi szefowie kuchni przechodzą kolejne etapy eliminacji by w końcu na placu boju pozostał zwycięzca. Uczestnicy konkursu muszą być pomysłowi, korzystać ze swego dotychczasowego doświadczenia i radzić sobie z coraz trudniejszymi zadaniami. Dowiemy się, kto spośród nich godzien jest mistrzowskiego tytułu.

Kolacja dla dwojga Od poniedziałku 29 sierpnia o 21.00

Kolacja dla dwojga to wyśmienite połączenie kulinarnego konkursu z... szansą na romans. W każdym odcinku jeden szczęściarz będzie miał szansę znaleźć prawdziwą miłość – przy trzech kolejnych posiłkach, przygotowanych przez trzy, nieznane sobie osoby. Zapraszający gotują u siebie w domu.

Każdy program zaczyna się tak samo: samotny chłopak lub dziewczyna dostaje do wyboru pięć zaproszeń na kolację. Na każdą z nich składają się trzy dania, zaś menu ułożone zostało przez kogoś, kto chce te dania przygotować, i – rzecz jasna – zrobić na zaproszonym jak najlepsze wrażenie. Gość wybiera trzy spotkania, nie wiedząc nic o autorach jadłospisu. W ciągu trzech wieczorów pozna wybranych przez siebie gospodarzy i spróbuje przyrządzonych przez nich potraw.

Obraz
© (fot. BBC Entertainment)

Zapraszam do stołu Seria 3 – Od poniedziałku 12 września o 22.00

Zapraszam do stołu to program, w którym kucharze-amatorzy próbują prześcignąć się nawzajem, szykując znakomite przyjęcia. W ciągu tygodnia każdy z kucharzy wyprawia kolację, goście zaś ocenią ją, wracając do domu. Ten, kto zdobędzie najwięcej punktów zgarnie cenną nagrodę. Nie będzie jednak łatwo. Tym bardziej, że narrator programu nie zapomina o wszelkich dziwactwach i błędach jego uczestników.

W tej serii odcinków poznamy kucharzy amatorów z całego kraju. W Macclesfield odwiedzimy Dave’a, Veronikę, Simona i Tinę, którzy będą bezpardonowo walczyć o nagrodę. W Milton Keynes poznamy Marka Francke, który ma obsesję na punkcie lat 70. Przygotuje on ucztę retro – jedzenie, wystrój i gadżety będą pochodzić z jego ukochanego dziesięciolecia. Oczywiście niemal na każdej kolacji dochodzi do sprzeczek – dużo huku narobią nie tylko korki od szampana! Naszych uszu nieraz dobiegnie dosadne słowo, zobaczymy, jak goście przeglądają zawartość domu gospodarza, zaś wino niejednokrotnie rozwiąże biesiadnikom języki.

* Kuchenne koszmary USA Seria 4 - Od poniedziałku 24 października o 19.00 * Wszyscy wiemy, czego można się spodziewać po tym programie: wielkich emocji i wielkich awantur! Szef kuchni, Gordon Ramsay, nie szczędzi zarówno słów zachęty, jak i słów gorzkiej prawdy właścicielom i pracownikom restauracji, które zobaczymy w czwartej już serii Kuchennych koszmarów, zrealizowanej w USA.

Czy chodzi o lenistwo kucharzy, brud w kuchni czy marny pomysł na biznes – Gordon nie owija w bawełnę. Każdemu mówi wprost co trzeba zrobić, by odmienić los podupadającego lokalu. Niby każdy z uczestników programu czeka na jego fachową pomoc, ale… niełatwo jest przyjąć do wiadomości to, co Gordon ma do powiedzenia. Szefowie kuchni i właściciele lokali mają swoje przyzwyczajenia, Ramsay stanie więc przed jednym z największych wyzwań, z jakimi przyszło mu się mierzyć...

W tej serii krewki mistrz kuchni uda się do New Jersey, odwiedzić Spanish Pavilion. Spróbuje naprawić relacje miedzy braćmi, którzy kłócą się tak strasznie, że wpływa to na atmosferę w prowadzonej przez nich restauracji. Gordon wybierze się też do Nowego Jorku, na spotkanie z właścicielami Classic American. Szkoda tylko, że jedzenie w restauracji nie jest równie „klasyczne” jak nazwa lokalu.

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także