Trwa ładowanie...

"Kuchenne rewolucje": Posłanka PiS złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie programu Gessler

"Kuchenne rewolucje": Posłanka PiS złożyła do prokuratury zawiadomienie w sprawie programu GesslerŹródło: AKPA
d1iwu6d
d1iwu6d

Wszystko zaczęło się od odcinka, który był realizowany w lokalu "Wyszynk z szynką" (dawnej "Jadłodajni Bartosz") w Kielcach. Gdy restaruatorka dotarła na miejsce, wykryła rażące błędy w prowadzeniu restauracji. Przykładowo, pracownice żaliły się, że były źle traktowane, a właścicielka nie płaci im nawet ustawowej płacy minimalnej. Gessler podjęła wyzwanie przeprowadzenia rewolucji, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Podczas ponownej wizyty w lokalu restauratorce podano pierogi z nadzieniem z, jak się okazało, przeterminowanej kiełbasy.

Gessler nie pozostawiła na właścicielce i pracownikach suchej nitki i oczywiście nie podpisała się pod rekomendacją. Właścicielka w pierwszej chwili przeprosiła za niedopatrzenie, ale później postanowiła wyjawić własną wersję wydarzeń. Zbulwersowana szefowa "Wyszynku z szynką" wyznała, że rzeczywistość znacznie się różniła od tego, co zobaczyli widzowie. Ekipa miała prowokować pracowników restauracji, a w montażu wybierać co ciekawsze i bardziej kontrowersyjne momenty. Swoich praw postanowiła dochodzić w sądzie.O sprawie pisaliśmy tutaj.

Na tym jednak się nie skończyło. Sprawą zainteresowała się posłanka PiS, Anna Krupka. Po obejrzeniu odcinka postanowiła zawiadomić Okręgowego Inspektora Pracy w Kielcach. Do kontroli jednak nie doszło, gdyż jak się okazało, właścicielka zamknęła lokal. Teraz, jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", posłanka postanowiła powiadomić odpowiednie ograny na wyższym szczeblu. Sprawie przyjrzy się prokuratura rejonowa.

d1iwu6d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iwu6d