Trwa ładowanie...

Kontynuacja "Strażników" jest pewna?

Kontynuacja "Strażników" jest pewna?Źródło: UIP United International Pictures
d3icz5k
d3icz5k

Oczywiście nic nie powiedziano oficjalnie - DC Comics niezmiennie milczy i odmawia komentarzy. Jednak Rich Johnston, świetnie poinformowany autor plotkarskiego serwisu bleedingcool.com,twierdzi, że z bardzo wiarygodnych źródeł w wydawnictwie wie, że decyzję już podjęto.

Zdaniem Johnstona DC planuje cztery prequelowe miniserie. Autorem jednej z nich ma być Andy Kubert. Być może będzie on współpracował ze swoim ojcem - Joe Kubertem. To nie jedyne znane nazwisko pojawiające się w tej plotce - w grę wchodzą też tacy twórcy jak Darwyn Cooke, J. Michael Straczynski, John Higgins, JG Jones oraz... Dave Gibbons - rysownik oryginalnych "Strażników". Miniserie mają opowiadać o przeszłości Strażników, Johnston wspomina iż jedna z miniserii ma być poświęcona Komediantowi, druga zaś obu Nocnym Puchaczom (to nad nią mają pracować Kubertowie).

I choć nazwiska twórców wyglądają obiecująco - wszyscy zaliczani są do komiksowej pierwszej ligi - z pewnością wielu fanów te wieści zaniepokoją. Nie ma bowiem szans by w projekcie brał udział skonfliktowany z DC Comics Alan Moore. Co więcej, kontynuowanie serii odbyłoby się wbrew niemu.

Łatwo jednak zrozumieć decyzję DC Comics. Komiks Moore'a i Gibbonsa do tej pory jest jedną z najlepiej sprzedających się powieści graficznych. Drugą młodość (i znaczący wzrost sprzedaży) zapewniła mu bardzo udana ekranizacja Zacka Snydera.

d3icz5k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3icz5k