Trwa ładowanie...

Koncerty Krzysztofa Materny i Kuby Wojewódzkiego z okazji polskiej prezydencji w UE w TVP1

Koncerty Krzysztofa Materny i Kuby Wojewódzkiego z okazji polskiej prezydencji w UE w TVP1Źródło: AKPA
d2bp4tm
d2bp4tm

TVP1 będzie 1 lipca br. transmitować większość wydarzeń związanych z inauguracją polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Autorami scenariusza i reżyserami widowiska są: Krzysztof Materna i *Kuba Wojewódzki.*

1 lipca na stołecznym Placu Defilad zorganizowany zostanie trzyczęściowy uroczysty koncert, w czasie którego na scenie zaprezentują się polskie oraz zagraniczne gwiazdy. Transmisja w TVP1 rozpocznie się o godz. 22.00, a wcześniej (o godz. 19.30) z Placu Defilad zostanie wyemitowane specjalne wydanie „Wiadomości”. Poprowadzą je: Małgorzata Wyszyńska i Piotr Kraśko.

Wieczorne widowisko zatytułowane „Tu Warszawa” odbywać się będzie na trzech scenach i ma prezentować polski dorobek muzyczny, filmowy, literacki i teatralny. W pierwszej odsłonie kompozycje Fryderyka Chopina, Andrzeja Kurylewicza, Jana A.P. Kaczmarka, Krzysztofa Komedy i Wojciecha Kilara zagrają pianiści: Janusz Olejniczak i Leszek Możdżer oraz orkiestra Sinfonia Varsovia, zespoły Tomasza Stańki, Me, Myself and I oraz Sebastian Karpiel Bułecka. Gościem specjalnym będzie amerykański trębacz Chris Botti.

W drugiej części przypomniane zostaną najważniejsze polskie przeboje. Wystąpią m.in.: Perfect, Myslovitz, Kapela ze Wsi Warszawa i Lech Janerka. Zapowiedziano też udział gwiazd zagranicznych: Manhattan Transfer, Michael Bolton, Angie Stone, Dolores O’Riordan oraz Kenny G. W trzeciej części wieczoru odbędzie się pokaz sztucznych ogni do utworu „Orawa” Wojciecha Kilara. Planowany na zakończenie wydarzenia występ Tricky’ego zostanie przez TVP zarejestrowany i wyemitowany w późniejszym czasie.

d2bp4tm

Koncerty nie będą miały prowadzącego. Jak podaje organizator, „komunikacja będzie odbywać się za pomocą elementów multimedialnych i technik wizualnych”. Występom artystów będą towarzyszyć impresje filmowe dotyczące historii polskiego kina, drogi Polski do UE, najważniejszych dzieł dla polskiej kultury, a także starań Gdańska, Katowic, Warszawy i Wrocławia o uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

Autorami scenariusza i reżyserami widowiska są: Krzysztof Materna i Kuba Wojewódzki. Kierownikiem muzycznym jest Adam Sztaba, a za scenografię odpowiada Radosław Dębniak. Producentem wykonawczym sceny jest MM Communications.

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d2bp4tm

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d2bp4tm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bp4tm