Trwa ładowanie...

Kajko i Kokosz w grze komputerowej

Share
Kajko i Kokosz w grze komputerowejŹródło: Egmont Polska
d4ga4es

"Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie" to najnowsza gra komputerowa przygotowywana przez zespół Wydawnictwa Dagiel i Honey Flavour. Będzie to klasyczna przygodówka typu point'n click z grami logiczno-zręcznościowymi. Jak podaje wydawca gry - firma Egmont Polska - wielbiciele postaci wykreowanych przez Chtistę oraz miłośnicy gier komputerowych mogą oczekiwać wspaniałej zabawy i humoru charakterystycznego dla komiksowych opowieści z udziałem Kajka i Kokosza.

Premiera gry planowana jest pod koniec bieżącego roku. Kajko i Kokosz wystąpili w grze komputerowej już w 1995 roku. Jej producentem była gdańska firma Seven Stars, a gra również była klasyczną przygodówką point'n'click.

Szczegóły fabuły gry "Kajko i Kokosz: Mirmiłowo Wielkie":
Dni w Mirmiłowie nie różnią się zbytnio od siebie. Czasem komuś zerwie się krowa z łańcucha, czasem wpadną Zbójcerze z niezapowiedzianą wizytą, jednak przez większość dnia woje księcia Mirmiła, a przynajmniej jeden z nich - Kokosz - snują plany zdobycia dodatkowej porcji obiadu. Tymczasem Kajko próbuje znaleźć jakieś użyteczne zajęcia godne rycerskiego pasa.

d4ga4es

Sielskie życie grodzian przerywa niespodziewana wizyta kupców z zachodu. Nikt nawet nie podejrzewa, że najnowsze kolekcje sukien i chust, kolorowe pantofelki dla dam i wytrzymałe papcie dla panów będą najmniej pamiętanym epizodem wizyty. Wszystko za sprawą ambitnego kupca Hodona, któremu rozentuzjazmowany Mirmił powierza stanowisko głównego doradcy. Hodon nie zamierza jednak zadowolić się drewnianą palisadą, czy usypanymi z ziemi wałami. Za jego namową Mirmił zarządza podatek pod budowę... zamku. Kajka i Kokosza czekają wielkie i niezbyt miłe zmiany, które okażą się zaledwie początkiem serii niezwykłych wydarzeń.

d4ga4es
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ga4es
d4ga4es