"Julia": Słaby start nowego serialu

"Julia": Słaby start nowego serialu
Źródło zdjęć: © TVN

10.01.2012 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy serial TVN *"Julia" po pięciu odcinkach gromadzi średnio 2,15 mln widzów. To gorszy wynik niż osiągał emitowany rok temu w tym samym paśmie "Prosto w serce". "Julia" daje TVN trzecie miejsce w rynku - poinformowały Wirtualnemedia.pl.*

Udział pierwszych pięciu odcinków nowej telenoweli, nadawanych w dni powszednie o 17.55, wyniósł 15,39 proc. w grupie 4+ i 15,62 w grupie 16-49 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla Wirtualnemedia.pl. Najwięcej widzów zgromadził premierowy epizod "Julii" pokazany 2 stycznia br. (2,66 mln) - najmniej piąty odcinek, pokazany w dniu Święta Trzech Króli - obejrzało go tylko 1,68 mln osób.

Nadawane w analogicznym okresie ub.r. przez TVN premierowe odcinki poprzedniej telenoweli "Prosto w serce" z Anną Muchą w roli głównej śledziło 2,58 mln widzów, a udziały tamtej produkcji wynosiły odpowiednio 18,15 proc. i 19,43 proc.

Stacja w paśmie emisji "Julii" zajmuje trzecie miejsce w rynku za TVP 1, nadającą w tym czasie "Klan", co daje jej 24,26 proc. udziału i Polsatem (końcówka "Dlaczego ja?", "Pierwsza miłość"; 19,44 proc.). TVN radzi sobie jednak lepiej niż TVP 2 ("Panorama"'13,78 proc.). W grupie komercyjnej stacja TVN też jest trzecia, tam jednak liderem jest Polsat przed Jedynką.

Z danych telemetrycznych wynika, że nową telenowelę oglądają głównie kobiety, widzowie w wieku od 40 do 44 lat i powyżej 50. roku życia, mieszkańcy miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym i średnim.

"Julia" to opowieść o młodej dziewczynie, która ucieka od narzeczonego (okazuje się on dilerem narkotyków) i trafia do rodziny właścicieli kliniki piękności. Serial oparty jest na polskim scenariuszu, a grają w nim m.in. Julia Rosnowska, Michał Lewandowski, Krystian Wieczorek i Marta Żmuda-Trzebiatowska.

TVN promuje produkcję m.in. w radiu, ma billboardach i organizując konkurs na komiks.

Zobacz także:

[

PAMIĘTACIE KASIĘ Z „13 POSTERUNKU”? ZOBACZCIE, JAK DZIŚ WYGLĄDA! SZOK! ]( http://aleseriale.pl/gid,9148,fototemat.html )
[

KONIEC JEST BLISKI? TWÓRCY „KLANU” PRZESADZILI! OTO DOWÓD! ]( http://aleseriale.pl/gid,9100,img,291225,fototemat.html )

[

ŻENUJĄCE POCZĄTKI GWIAZD. PO CO SIĘ TAK KOMPROMITOWAŁY?! ]( http://aleseriale.pl/gid,8815,img,284267,fototemat.html )
[

NIEGRZECZNA PRZESZŁOŚĆ POLSKICH GWIAZD. NIE WSTYDZIŁY SIĘ NAGOŚCI? ]( http://aleseriale.pl/gid,8877,img,285752,fototemat.html )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także