Trwa ładowanie...
22-10-2009 12:21

Julia Kamińska debiutuje w roli autorki!

Share
Julia Kamińska debiutuje w roli autorki!Źródło: TVN
d10iiy0

Ula Cieplak czyli serialowa Brzydula pisze pamiętnik. Według jej obliczeń jest to już czternasty. Dowcipny, intymny i oczywiście nie przeznaczony do czytania przez obcych. I tu dwie wielkie niespodzianki: sympatyczna panna z Rysiowa publikuje swój pamiętnik, a jako jego autorka debiutuje odtwórczyni roli Uli Cieplak - Julia Kamińska.

Cieplakówna ujawnia na kartach książki kulisy swej pracy w Febo & Dobrzański i wielkiej miłości do Marka Dobrzańskiego.

Znowu szukam pracy. Ciągle. Jestem zdesperowana. Matura zaliczona na pięć, wyższe wykształcenie – skończyłam ekonomię na SGH (z wyróżnieniem!), znam biegle niemiecki i angielski, skończyłam dwa kursy szybkiego czytania, kurs kaligrafii w ambasadzie Japonii, kurs realnej samoobrony krav-manga, kurs języka HTML, praktyczny kurs pisarstwa – jak pisać magiczne powieści?, kurs kosztorysowania oraz kurs autoratownictwa i szkolenie w zakresie prawa autorskiego i prawa znaków towarowych; znam podstawy rosyjskiego, francuskiego i hiszpańskiego… dlaczego nie mieliby mnie zatrudnić? Na przykład w jakimś banku?

d10iiy0

Powoli godzę się z myślą, że zostanę sprzedawczynią pakietów promocyjnych jakiegoś beznadziejnego CZEGOŚ i spędzę resztę życia ze słuchawką w uchu i takim malutkim mikrofonem przy ustach, przekonując potencjalnych klientów, że to beznadziejne, bliżej nieokreślone COŚ jest im niezbędnie potrzebne do życia.

Jedyne, czego jej brakuje, to uroda. I Ula wie o tym. Dlatego gdy pewnego razu tata przynosi jej gazetę z ogłoszeniem, że dyrektor domu mody szuka asystentki, nie ma zamiaru nawet się tam wybierać. Jednak czego się nie robi dla bliskich! Jedzie… Brzydula pisze swój pamiętnik inteligentnie i żywiołowo. Tak, że czyta się go z oczyma łzawiącymi od śmiechu. Poszczególne wpisy są poozdabiane rysunkami autorki: wzruszającymi kulfonami, sercami, kotkami, pszczołami i żabami; i jak w prawdziwym pamiętniku – wpisami przyjaciół.

Julia Kamińska, BRZYDULA. PAMIĘTNIK już dostępna w księgarniach, serial „BrzydUla” na antenie TVN od poniedziałku do piątku o 17:55.

d10iiy0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10iiy0
d10iiy0