Jubileusz 100 odcinków programu "Państwo w państwie"

Jubileusz 100 odcinków programu "Państwo w państwie"
Źródło zdjęć: © Polsat

28.01.2014 14:50, aktual.: 28.01.2014 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 100. odcinku programu "Państwo w państwie" widzowie poznają historię rodzinnej firmy budowlanej, która podjęła się wykonania traktu ulicznego w Myszyńcu. Niestety, firma nie otrzymała zapłaty w wysokości 500 tysięcy złotych za wykonaną pracę. Przedsiębiorcy postanowili więc zdjąć położoną wcześniej kostkę brukową. Burmistrz miasta wytoczył im za to proces cywilny i karny. Proces karny wygrali - mimo to nie otrzymali ani złotówki zapłaty. Proces cywilny jest w toku. Rodzinna firma, która od wielu lat działała na lokalnym rynku jest na skraju bankructwa, właściciele toną w długach, które zaciągnęli na realizację zlecenia, wciąż nie otrzymali zapłaty, komornik w każdej chwili może zlicytować ich dom.

Ta sprawa zostanie zaprezentowana w jubileuszowym 100. wydaniu programu, ponieważ jest to typowy przykład niefrasobliwości i samowoli urzędniczej. Jest to historia małej firmy działającej na lokalnym rynku, płacącej podatki, dającej pracę. Firmy, która nie dość, że nie ma wsparcia od państwa, to jest jeszcze sukcesywnie niszczona przez funkcjonariuszy państwowych.

"Państwo w Państwie" to program publicystyczny nadawany na antenie Telewizji Polsat i Polsat News w niedzielę o godz. 19.30. Każde wydanie programu to szczegółowo udokumentowany reportaż o przypadku naruszenia prawa przez urzędników w stosunku do przedsiębiorcy. Scenariusz kolejnych odcinków osnuty jest wokół szczególnie jaskrawych przypadków samowoli urzędniczej, skutkiem których jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Gospodarzem programu jest Przemysław Talkowski - dziennikarz Polsat News. Prowadzący "Państwo w państwie" rozmawia w studiu z głównym bohaterem reportażu, jego pracownikami lub członkami rodziny, a także przedstawicielami urzędów, politykami, komentatorami lub celebrytami. Pierwszy odcinek programu został wyemitowany na antenie Polsat News 21 kwietnia 2011 roku. Premiera na głównej antenie Polsatu miała miejsce 2 października 2011 roku. Szefową redakcji jest Małgorzata Mikulska Rembek. Zespół programu liczy ok. 20 osób. Szczegóły dotyczące
magazynu dostępne na stronie www.panstwowpanstwie.polsat.pl oraz na oficjalnym fanpage'u "Państwa w państwie" na Facebooku.

Obraz
© (fot. Polsat)
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także