Trwa ładowanie...

Jesienne zapowiedzi timofa

Share
Jesienne zapowiedzi timofa
Źródło: komiks.wp.pl
df8w3m9

Wśród zapowiedzianych albumów znalazło się miejsce na sławy i debiutantów. Zdecydowanie najciekawiej prezentuje się komiks "Zbyt cool by dało się zapomnieć" ("Too cool to be forgotten") Alexa Robinsona - autora doskonale u nas przyjętych "Wykiwanych". I tym razem Robinson narysował historię obyczajową. Jej główny bohater cofa się w czasie by jeszcze raz przeżyć lata liceum.

Smakowicie wygląda również komiks debiutującego na polskim rynku hiszpańskiego rysownika Paco Roca. "Latarnia" to opowieść o młodym żołnierzu walczącym w hiszpańskiej wojnie domowej po stronie republikanów, który trafia pod opiekę starego latarnika pragnącego przywrócić chłopakowi chęć życia.

Kolejnym zapowiedzianym albumem są "Dziewczyny"niemieckiego rysownika Flixa ("Pamiętam, jak...") - dowcipna historia miłosna dziejąca się w Berlinie. Po długich oczekiwaniach ukażą się "Sceny z życia murarza", będące kontynuacją głośnej "Szminki" Jerzego Szyłaka i Joanny Karpowicz. Tym razem kontrowersyjnemu scenarzyście pomagał cały zastęp rysowników z Maciejem Pałką i Markiem Turkiem na czele.

df8w3m9

Niewiadomą jest album Jarosława i Pawła Płócienników (ojca i syna) "Sprane dżinsy i sztama". Z opisu udostępnionego przez wydawcę wynika, że twórcy spróbują opowiedzieć o dorastaniu w pamiętnym roku 1980 (więcej informacji na stronie autorów).

Zapowiedzi timofa obejmują także imprint Mroja Press, w ramach którego wydane zostaną komiksy "Tainted" i drugi tom francuskiego kryminału "RG". "Tainted" to zbiór humorystycznych miniatur o miłości Bartosza Sztybora i Piotra Nowackiego.

Po raz kolejny zorganizowany zostanie Polski Dzień Darmowego Komiksu. Z tej okazji wydany zostanie komiks "Samolot"Daniela Gizickiego i Marka Lachowicza. Nie wiadomo jeszcze czy inne wydawnictwa wezmą w nim udział. Ukaże się też najnowszy, dziewiąty numer magazynu "Ziniol".

Wszystkie 9 pozycji można zamówić w przedsprzedaży na stronie wydawnictwa.

Komiksomania.pl patronuje komiksom "Zbyt cool by dało się zapomnieć", "Latarnia", "Dziewczyny", "Sceny z życia murarza", "Sprane dżinsy i sztama" oraz "Tainted".

df8w3m9

Podziel się opinią

Share
df8w3m9
df8w3m9