Trwa ładowanie...
stanisław mikulski

''Ikony srebrnego ekranu'': Ostatni film Stanisława Mikulskiego [WIDEO]

Share
''Ikony srebrnego ekranu'': Ostatni film Stanisława Mikulskiego [WIDEO]
Źródło: mat. dystrybutora
d1gq3xn

27 listopada mija rok od śmierci polskiej legendy małego i wielkiego ekranu. Dokładnie 12 miesięcy temu zmarł *Stanisław Mikulski, niezapomniany Agent J-23 z kultowej „Stawki większej niż życie” Janusza Morgensterna i Andrzeja Konica (więcej tutaj). Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że aktor do samego końca pracował na planie filmu i serialu w reżyserii Jarosława Antoszczyka. Poniżej prezentujemy materiał wideo, w którym filmowiec wspomina zmarłego artystę.*

- Gdy poznałem *Stanisława Mikulskiego, myślałem, że będziemy realizowali ponad trzydziestominutowy film w ramach cyklu, ale gdy zacząłem poznawać go bliżej, gdy poznałem panią Małgorzatę, jego ukochaną małżonkę, to doszedłem do wniosku, że warto zrobić znacznie więcej* - mówi reżyser półtoragodzinnego filmu i sześcioodcinkowego serialu poświęconego artyście.

Stanisław Mikulski zagrał w ponad 60 produkcjach filmowych i telewizyjnych, zdobywając ogromną popularność wśród widzów w Polsce i za granicą. Ostatnim filmem, w którym wystąpił, jest poświęcony mu film oraz serial dokumentalny „Ikony srebrnego ekranu”.

d1gq3xn

- Nikt z nas nie przypuszczał, że „Ikony srebrnego ekranu” będą ostatnią produkcją z udziałem *Stanisława Mikulskiego. Dla mnie pan Stanisław to przede wszystkim bardzo ciepły, serdeczny i niezwykle skromny człowiek, A ci, którzy znali go bliżej na pewno wiedzą, o czym mówię* - mówi Antoszczyk.

(Jarosław Antoszczyk i Stanisław Mikulski)

Film i serial dokumentalny to produkcja Studia Filmowego Hybrys, w reżyserii Jarosława Antoszczyka, poświęcony gwiazdom polskiego kina i reżyserom najpopularniejszych produkcji filmowych i telewizyjnych PRL-u. Głównym bohaterem i kluczową postacią, wokół której toczy się filmowa opowieść, jest Stanisław Mikulski.

Jarosław Antoszczyk przedstawia kulisy kariery Stanisława Mikulskiego oraz innych wielkich aktorów i reżyserów, którzy współpracowali z nim przy okazji różnych produkcji filmowych, a także nigdzie wcześniej niepublikowane fotosy, materiały z prywatnych kolekcji oraz nieznane anegdoty z planów zdjęciowych. Oprócz Mikulskiego w „Ikonach srebrnego ekranu” występują: Ewa Szykulska, Michał Szewczyk, Stanisław Jędryka, Andrzej Fogiel i inni. Muzykę napisał wybitny kompozytor Zygmunt Konieczny.

(Zygmunt Konieczny i Jarosław Antoszczyk)

d1gq3xn

Przy okazji tworzenia „Ikon srebrnego ekranu” Jarosław Antoszczyk spotykał się ze Stanisławem Mikulskim na wielu planach zdjęciowych, w tym kilkukrotnie w mazurskim domu aktora nad jeziorem Gil. Ostatni raz Antoszczyk spotkał się z Mikulskim w maju 2014 roku, w kilka dni po 85 urodzinach aktora. Rozmawiali o ostatnich zdjęciach do "Ikon srebrnego ekranu", które miały odbyć się jesienią 2014 roku. Mikulski wraz z Antoszczykiem planowali odegrać inscenizację wieńcząca film. Niestety nie zdążyli.

d1gq3xn

Podziel się opinią

Share
d1gq3xn
d1gq3xn