Trwa ładowanie...
d2qfxlu

Homeland

Najnowsze informacje
4.4
(311 głosów)
Oceń:

"Homeland" to thriller psychologiczny. Główną bohaterką produkcji jest agentka CIA - Carrie Mathison. Będąc oficerem operacyjnym kierowała nieautoryzowaną akcją w Iraku. Po tym wydarzeniu zostaje zawieszona w obowiązkach i przeniesiona do centrum antyterrorystyczne CIA w Langley w stanie Virginia.

Jeszcze w czasie pobytu w Iraku, Mathison otrzymuje informację, że jeden z jeńców wojennych amerykańskiego pochodzenia, przeszedł na stronę Al-Kaidy. Carrie otrzymuje pierwsze zadanie - ma przyjrzeć się bliżej osobie Nicholasa Brody`ego. Ten amerykański sierżant Marine był uznany za zaginionego w akcji od 2003 r. Teraz jednak został przypadkowo odnaleziony i uratowany podczas nalotu Delta Force na posiadłości należące do terrorysty Abu Nazira.

Mathison zaczyna wierzyć, że Brody jest zdradzieckim amerykańskim jeńcem, o którym wspominał jej irakijski informator. Wszyscy poza nią uważają jednak ocalałego za bohatera. Domyślając się, jak trudno będzie przekonać przełożonych do swoich podejrzeń, Carrie decyduje się działać na własną rękę. O pomoc prosi jedyną osobę, której ufa - dobrego przyjaciela, Saula Berensona. Tych dwoje będzie musiało współpracować razem, by ustrzec Amerykę przed kolejnym terrorystycznym atakiem.

"Homeland" został raczej pozytywnie przyjęty przez krytykę. Również amerykańskich widzów zainteresowały przygody nowych bohaterów. Z każdym tygodniem słupki oglądalności serialu rosły. Produkcja ta niemal zrównała się pod tym względem z wynikami, jakie osiągał w tym sezonie serial o stabilnej widowni - "Dexter". "Homeland" emitowany jest przez stację Showtime.

Homeland
Tytuł oryginalny

Homeland

Gatunek

dramat, mystery, serial, thriller

Kraj produkcji

USA

Czas trwania odcinka

50 min.

Reżyser
Obsada

Nedal Yousef

Jackson Pace (Chris Brody)

Diego Klattenhoff (Mike Faber)

Tracy Letts (Andrew Lockhart)

Morgan Saylor (Dana Brody)

Morena Baccarin (Jessica Brody)

David Harewood (David Estes)

Damian Lewis (Sierżant Nicholas Brody)

James Rebhorn (Frank Mathison)

Mandy Patinkin (Saul Berenson)

Tim Guinee (Scott Ryan)

Claire Danes (Carrie Anderson)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qfxlu
d2qfxlu
d2qfxlu