Trwa ładowanie...
04-04-2016 10:18

Harmonogram tegorocznego Siesta Festival

Share
Harmonogram tegorocznego Siesta FestivalŹródło: mat. prasowe
d1xs6yq

21 kwietniapóźnym wieczorem w przeddzień oficjalnego otwarcia Siesta Festival 2016 sala Zielona Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku po raz pierwszy zamieni się w lizbońską tawernę i za sprawą magii i dźwięków autorstwa Marca Oliveiry i jego przyjaciół przeniesie publiczność na noc z fado. Artysta w zeszłym roku towarzyszył jako instrumentalista Helderowi Moutinho, a objawiwszy swój niezwykły talent nie tylko gitarzysty wzbudził ogromne zapotrzebowanie na jego autorskie piosenki i interpretacje tradycyjnych pieśni fado - aż trzykrotnie będzie można podziwiać gwiazdę podczas Siesta Festival 2016.

22 kwietnia Lura, po trzyletniej przerwie, ze wspaniałym albumem, którego piosenki przedstawi po raz pierwszy w Polsce otworzy już oficjalnie tegoroczną edycję festiwalu na scenie głównej Filharmonii Bałtyckiej. Jednocześnie będzie to swoisty dzień Carlosa Saury na festiwalu: Lura śpiewała przecież w jego filmie, a Tomatito, mistrz gitary flamenco, który wystąpi tego samego dnia po artystce z Portugalii stworzył muzykę i wystąpił łącznie w trzech filmach wielkiego reżysera. Tomatito przeniesie nas oczywiście w świat muzyki hiszpańskich Cyganów, gorące brzmienia Galicji, w świat ognistych pasaży gitarowych i rytmów rozgrzewających do czerwoności. Późnym wieczorem, po tanecznych rytmach Półwyspu Iberyjskiego miłośnicy luzofonii będą mogli uczestniczyć w drugiej nocy fado z Marco Oliveira przygotowanej w ramach Siesta Festival 2016.

23 kwietnia będzie należał do goszczącej pierwszy raz w Polsce Elidy Almeida. Aż dwa koncerty jednego dnia (po ogromnym zainteresowaniu udało się namówić Artystkę na dodatkowy koncert)! Elida Almeida pochodzi z wyspy Santiago, lecz wychowała na Maio. Dojrzała twórczość, ale i młodzieńczy czar zaledwie dwudziestojednoletniej artystki zafascynowały legendarnego producenta Cesarii, Jose da Silvy. Dziś to jedna z najciekawszych artystek Luzofonii, o silnej pozycji wśród artystów z Wysp. Miniony rok w tej szczęśliwie kołyszącej muzyce należał do młodej Elidy Almeidy. Na ostatniej płycie Lury pojawił się kapitalny duet obu wokalistek, „Nhu Santiagu” i być może uda nam się stworzyć warunki do odśpiewania go przez obie artystki razem… zobaczymy. A wieczorem sala Zielona Filharmonii Bałtyckiej po raz ostatni w tym roku przeobrazi się w lizbońską tawernę, gdzie śpiewał i grał będzie dla polskiej publiczności Marco Oliveira z równie utalentowanymi przyjaciółmi.

d1xs6yq

24 kwietnia Wielkie wydarzenie, ostatni dzień festiwalu i znowu artystki, które dopiero teraz zagoszczą w Polsce: Filharmonia Bałtycka przywita samą Anoushkę Shankar - zdobywczynię Grammy, wirtuoza gry na sitar, wspaniałą artystkę, która, aż dziw, właśnie w tę niedzielę po raz pierwszy zaprezentuje swój wielki kunszt i talent polskiej publiczności. Festiwal zakończy w klubie Parlament (2o minut spacerem przez gdańską Starówkę od Filharmonii Bałtyckiej) afrykańska artystka Karyna Gomes z zespołem. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Siesta Festival w Gdańsku pozostawi niezatarte wspaniałe wrażenia wśród uczestników i bywalców sal koncertowych.

Bilety na niektóre koncerty jeszcze są dostępne w bileteriach internetowych, salonach empik oraz w kasach Filharomii Bałtyckiej. Zapraszamy

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
d1xs6yq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xs6yq
d1xs6yq