"Glina" wraca do telewizji

"Glina" wraca do telewizji

22.12.2007 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

18 grudnia padł ostatni klaps na planie drugiej części serialu "Glina" w reżyserii Władysława Pasikowskiego. Emisja nowych odcinków serialu już w marcu.

Serial "Glina" pojawił się po raz pierwszy na antenie TVP1 we wrześniu 2004 roku. Jego bohaterem był Andrzej Gajewski (w tej roli Jerzy Radziwiłowicz)
- rozwiedziony policjant wydziału zabójstw. Trochę zgorzkniały, zamknięty w sobie, twardy i uparty. Ponad wszystko kocha swoją dorosłą córkę, Julię. Prowadząc śledztwo robi eksperyment na sobie samym, identyfikując się ze zbrodnią, by wykryć zbrodniarza.

Zdjęcia do drugiej serii rozpoczęły się w czerwcu 2007 roku. Autorem scenariusza jest Maciej Maciejewski. Główne role w serialu ponownie zagrali Radziwiłowicz i Maciej Stuhr, a oprócz nich pojawili się: Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Urszula Grabowska, Agnieszka Pilaszewska i Anna Cieślak.

W serialu zagrało około 190 aktorów, zdjęcia kręcone były w ponad 200 różnych lokalizacjach (m.in. Warszawa i okolice, Czersk, Stanisławów).

Emisja nowych odcinków serialu rozpocznie się 6 marca 2008 w TVP1. Wcześniej, od 29 stycznia 2008 roku, Jedynka powtórzy 12 odcinków pierwszej serii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także