Trwa ładowanie...
d1g2lr4

Glee

Najnowsze informacje
4.2
(938 głosów)
Oceń:

"Glee" to serial musicalowy o zabarwieniu komediowym, którego akcja skupia się wokół szkolnego chóru. Serial śledzi losy pełnego optymizmu nauczyciela hiszpańskiego z liceum McKinley, Willa Schuestera (Matthew Morrison), który - na przekór wszystkiemu, próbuje ratować od zapomnienia szkolny chór o nazwie Glee. Produkcja składa się z trzech sezonów. W Polsce emisja odbywa się na kanale Fox Polska.

Will pomaga grupie ambitnych, młodych ludzi, którzy są wyśmiewani i nękani przez szkolnych kolegów, realizować ich marzenia i śpiewać. Musi jednocześnie znosić złośliwości ze strony trenerki cheerleaderek – Sue Sylvester (Jane Lynch). Sprawa nie jest prosta, gdyż największymi gwiazdami grupy są osoby niepopularne w szkole: Kurt (Chris Colfer) to zadeklarowany gej, znany z doskonałego stylu; Mercedes (Amber Riley) to dużych rozmiarów diva z równie dużym głosem; Artie (Kevin McHale), - gitarzysta na wózku inwalidzkim; i Tina (Jenna Ushkowitz), nieśmiała dziewczyna, znana z zamiłowania do stylu punkowego, która skrywa się za jąkaniem i niebieskimi włosami.

Największe nadzieje Will pokłada w dwójce prawdziwych talentów: Rachel Berry (Lea Michele), samozwańczej gwieździe, która jest przekonana, że Myspace i chór zapewnią jej bilet do sławy, oraz Finn Hudson (Cory Monteith), popularny i przystojny zawodnik szkolnej drużyny futbolowje. Finn chcąc chronić reputację przed swoją świętoszkowatą dziewczyną, Quinn (Dianna Agron), która jest kapitanem szkolnych cheerleaderek oraz przyjacielem z drużyny, aroganckim Puck’iem (Mark Salling), jest bardzo oporny w dołączeniu do chóru.

Will jest mocno zdeterminowany aby przywrócić świetność chórowi Glee ale jego jedynym sprzymierzeńcem wśród nauczycieli jest Emma Pillsbury (Jayma Mays), psycholog szkolna, której wielką fobią są zarazki. Wszyscy pozostali myślą, że zwariował – począwszy od jego niezłomnej żony Terri (Jessalyn Gilsig) a skończywszy na lubiącej intrygi, czasem podłej trenerce cheerleaderek Sue Sylvester - ale Will chce im wszystkim udowodnić, że się mylą.

W serialu „Glee” aktorzy wykonują znane i lubiane przeboje i trzeba przyznać, że robią to znakomicie. Twórca – Ryan Murphy osobiście odpowiada za wybór utworów i stara się utrzymać balans pomiędzy muzyką z musicali a hitami z list przebojów.

Glee
Tytuł oryginalny

Glee

Gatunek

komedia, serial

Kraj produkcji

USA

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Nolan Gerard Funk (Hunter Clarington)

Michael Mandell (Mo)

Valerie Brandy

Joel McKinnon Miller (Richard Lavender)

Luke Youngblood (uczeń)

Shelby Rabara (Shoshandra)

Chris Brewster

Philippe Badreau

John Bowie (Dennis)

Edmund Shaff (hipster)

James Lipton (on sam)

Max Adler (Dave Karofsky)

Matthew Morrison (Will Schuester)

Kherington Payne (Członkini chóru)

Jenna Ushkowitz (Tina Cohen-Chang)

Mark Salling (Noah „Puck” Puckerman)

Amber Riley (Mercedes Jones)

Cory Monteith (Finn Hudson)

Kevin McHale (Artie Abrams)

Jayma Mays (Emma Pillsbury)

Bob Brown

Sarah Drew (Suzy Pepper)

Romy Rosemont (Carole Hudson-Hummel)

Jessalyn Gilsig (Terri Schuester)

Geoffrey Gould (gracz w bingo)

Michael Hitchcock

Kathy Griffin (Tammy Jean Albertson)

Tamlyn Tomita (Julia Chang)

Mike O'Malley (Burt Hummel)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g2lr4
d1g2lr4
d1g2lr4