Trwa ładowanie...
d3qqiqz

''Git'': Włodzimierz Matuszak o zmianie wizerunku i nowej roli [WIDEO]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Git'': Włodzimierz Matuszak o zmianie wizerunku i nowej roli [WIDEO]
d3qqiqz

W ten piątek do kin wchodzi „Git”, brawurowy debiut Kamila Szymańskiego, który przynosi do polskiego kina jeden z najbardziej ponurych obrazów więzienia w polskim kinie. Zaskakującym odkryciem filmu jest *Włodzimierz Matuszak, który do tej pory był znany przede wszystkim z serialu „Plebania”, gdzie przez 11 grał proboszcza parafii w Tulczynie. Tym razem aktor pokazał zupełnie nową twarz i kto wie, czy nie zagrał najlepszej roli w swoim życiu.*

W „Gicie” Matuszak zagrał rolę Jakuba, więziennego „mąciciela”, czyli przywódcy w zakładzie karnym w Łęczycy. Film jest zapisem dramatycznych wydarzeń, prowadzących do tragicznego finału. Powstanie scenariusza zainspirował artykuł w łódzkiej gazecie o morderstwie w więzieniu. Reżyser Kamil Szymański ponad rok przygotowywał się do zdjęć, czytając o więzieniach w latach transformacji i rozmawiając z ludźmi, którzy kiedyś siedzieli, „grypsowali” i byli „gitami”, czyli należeli do subkultury więziennej.

d3qqiqz

Jedną z największych zalet filmu jest realizm i język bohaterów, wiernie oddający brutalną gwarę oraz świat więzienny w latach 90. Drugim atutem jest Włodzimierz Matuszak. Aktor znany z roli w serialu „Plebania” zamienił koloratkę na więzienne dresy i dziary oraz doskonale odnalazł się w nowej roli. „Git” nie jest może propozycją na randkę, ale zapewne docenią go wielbiciele mrocznego kina spod znaku Smarzowskiego.

Pełny zapis rozmowy można zobaczyć na stronie WP Teleshow (link tutaj).

d3qqiqz

Podziel się opinią

Share
d3qqiqz
d3qqiqz