Trwa ładowanie...
26-01-2012 16:02

"Galeria": Bartosz Porczyk śpiewa w serialu

"Galeria": Bartosz Porczyk śpiewa w serialuŹródło: ATM Grupa
d3kw5o0
d3kw5o0

Znany z niekonwencjonalnych projektów teatralnych i muzycznych aktor Bartosz Porczyk, odtwórca jednej z głównych ról w *"Galerii", śpiewa w teledysku promującym serial.*

Porczyk napisał tekst, a także - wraz z Łukaszem Damrychem - skomponował muzykę do czołówki serialu. Utwór powstał w ciągu jednej nocy. Porczyk wierzy, że w dzisiejszych szalonych czasach, w galeriach handlowych wielkich miast, w których ludzie spędzają sporo wolnego czasu, mogą się zdarzyć przyjaźń czy miłość. I o tej o swoistej galerii ludzkich rozterek i uczuć śpiewa. Niewykluczone, że w "Galerii" zaśpiewa coś jeszcze.

Na co dzień jest aktorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Uznany przez krytyków za rewelacyjnego m.in. w "Sprawie Dantona" w reżyserii Jana Klaty. Porczyk to także triumfator 27. Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki we Wrocławiu, wielokrotnie nagradzany i doceniany za swoje dokonania na festiwalach teatralnych w kraju i za granicą. W ubiegłym roku zagrał m.in. w filmie "Sala Samobójców" - obrazie Jana Komasy, obsypanym wieloma nagrodami. Zagrał też i napisał teksty do spektakli "Smycz", "Farinelli" w reżyserii Łukasza Twarkowskiego (premiera czerwiec 2011), wystawianych na scenie Teatru Polskiego. W kwietniu 2011 ukazała się jego autorska płyta, zatytułowana "Sprawca". Promował ją w krawacie z mięsa, nawiązując do kontrowersyjnej kreacji Lady Gagi. Porczyk jest też nominowany w kategorii Kultura to tytułu Człowiek Roku tuWrocław.com 2011.

Od najbliższego poniedziałku (30 stycznia) aktora będzie można zobaczyć w roli Adama w „Galerii”. Zagra chłopaka, który niesłusznie skazany, właśnie odzyskał wolność. Chce wyrównać rachunki z ojczymem Tadeuszem Woydattem (Tomasz Dedek), właścicielem centrum handlowego. Adam zakocha się w Karolinie (Magdalena Turczeniewicz), którą przypadkiem pozna w galerii handlowej.

Oprócz nich w „Galerii” zobaczymy wielu znakomitych aktorów „Galerii”, m.in.: Julię Pietruchę, Marka Kalitę. Marka Siudyma, Joannę Orleańską, Ewę Bukowską. Olgę Borys, Paulinę Chapko, Błażeja Michalskiego, Karolinę Piechotę, Marka Frąckowiaka, Macieja Wojdyłę, Andrzeja Deskura. Nowy serial Jedynka będzie nadawała od poniedziałku do piątku, o godz. 17. 30.

d3kw5o0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kw5o0