Trwa ładowanie...

Francuska artystka oburzona. NBP tłumaczy się ze splagiatowania plakatu

Po publikacji naszego artykułu NBP postanowiło ustosunkować się do splagiatowanej grafiki, której użyto do promocji widowiska "Wolność we krwi".
Share
NBP zaliczyło wpadkę
NBP zaliczyło wpadkęŹródło: Youtube.com
d2oa98p

Od kilku tygodni NBP reklamuje widowisko muzyczne "Wolność we krwi", które ma odbyć się 15 sierpnia 2018 r. na placu Piłsudskiego w Warszawie. Chciano w ten sposób uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Niestety jak na razie inicjatywa wzbudziła głównie kontrowersje. Grafika, którą Narodowy Bank Polski promował spektakl, okazał się plagiatem. Głos w tej sprawie zabrała Francuzka Malika Favre, autorka oryginalnego projektu, który powstał w 2015 r. na potrzeby rozdania nagród BAFTA. Artystka określiła zachowanie NBP jako "bezczelne".

Po publikacji naszego artykułu na temat plagiatu, NBP przesłało komunikat, który został też opublikowany na stronie Narodowego Banku Polskiego.

d2oa98p

- Narodowy Bank Polski z zaskoczeniem przyjął informację dotyczącą jednej z grafik zapowiadających widowisko "Wolność we krwi" (15 sierpnia godz. 20.30, Plac Piłsudskiego w Warszawie) i wyraża w tej sprawie ubolewanie. W zaistniałej sytuacji NBP zaprzestał korzystania ze wspomnianej grafiki. Jeżeli okaże się to zasadne, zostaną podjęte inne działania, w tym także stosowne kroki prawne - napisał rzecznik NBP.

Myślicie, że sprawa się wyjaśni?

d2oa98p

Podziel się opinią

Share
d2oa98p
d2oa98p