"Fortitude" z drugim sezonem

"Fortitude" z drugim sezonem

10.04.2015 02:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski kryminał "Fortitude", znany również w Polsce, doczeka się drugiej odsłony.

Zachęcona międzynarodowym sukcesem telewizja Sky Atlantic postanowiła kontynuować realizację swojego nietypowego, gdyż rozgrywającego się na kole podbiegunowym, serialu.

Nad nowymi odcinkami pracować będzie pomysłodawca cyklu - Simon Donald. - To zaszczyt, że mogę powrócić do Fortitude - komentuje scenarzysta. - To miejsce, w którym to, co rzeczywiste i to, co budzi lęk, żyje obok siebie, w którym stare sekrety wdzierają się w mroźne światło arktycznego dnia. Nigdy wcześniej w takim miejscu nie byłem i nie mogę się doczekać powrotu.

Przypomnijmy, że Fortitude to nazwa miasteczka, w którym rozgrywa się akcja. W odizolowanej od świata miejscowości dochodzi do serii brutalnych morderstw. Ich zagadkę stara się rozwiązać przybyły z Londynu detektyw Morton Baldwell (Stanley Tucci). Lokalne władze jego obecność przyjmują z jeszcze większym chłodem niż przyroda.

Poza Tuccim w pierwszym sezonie serialu zagrali Richard Dormer, Sofie Grabol, Michael Gambon, Johnny Harris, Christopher Eccleston i Jessica Raine.

W Polsce premierowo kryminał pokazuje telewizja ale kino+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także