Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
programy rozrywkowe
30-05-2019 14:23

Finał sezonu „Jaka to melodia?”

Wiosenny sezon programu „Jaka to melodia?” dobiega końca. Ostatni odcinek tej serii TVP1 wyemituje w niedzielę 16 czerwca. Program powróci jesienią, po wakacyjnej przerwie. Twórcy zapowiadają, że choć w kolejnej edycji nie zabraknie nowych elementów, pozostanie to, co stanowi o sile programu: przebojowa muzyka, realizacyjny rozmach, udział gwiazd światowego formatu oraz zaangażowanie w działania dobroczynne.

Finał sezonu „Jaka to melodia?”Źródło: Agencja SE
d2kvfsp
d2kvfsp

Melodia w liczbach

„Jaka to melodia?” to klasyka telewizji, jedyne takie połączenie teleturnieju i muzycznego show z udziałem największych gwiazd polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Od początku emisji (pierwszy odcinek wyemitowano 22 lata temu), w programie wystąpiło przeszło 2000 gwiazd. Wśród nich takie znakomitości, jak: Samantha Fox, Shakin’Stevens, Garou, Zucchero, Bonnie Tyler, Limahl, Mans Zelmerlow, Kate Ryan czy Boney M., a także cała plejada największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, m.in. Edyta Górniak, Maryla Rodowicz, siostry Steczkowskie, Alicja Majewska, Edyta Geppert, Ryszard Rynkowski, Stanisław Sojka, Golec Uorkiestra, Zdzisława Sosnicka, Irena Santor, Michał Szpak, Marina, nieodżałowany Zbigniew Wodecki i wielu, wielu innych. Od początku emisji w muzycznych konkurencjach udział wzięło ponad 3000 zawodników. Wygrali oni łącznie ponad 25 mln złotych. Program zdobył nagrodę ZAIKS-u i cztery TeleKamery, w tym jedną złotą. Przy powstawaniu każdego odcinka show pracuje ponad 100 osób.

Zmiany, zmiany, zmiany…

Jesienią 2018 roku „Jaka to melodia?” przeszła sporą rewolucję. Teleturniej zyskał nowoczesną oprawę graficzną i scenografię, a stery programu objął Norbi, wnosząc do programu świeżą energię. Realizowane z rozmachem muzyczne show wzbogaciło się o nowe elementy, a zmiany dokonane w formule programu umocniły jego rynkową pozycję, czego wyrazem był m.in. prestiżowy ranking domu mediowego MullenLowe MediaHub opublikowany w styczniu bieżącego roku. W rankingu tym „Jaka to melodia” znalazła się w ścisłej czołówce najbardziej dochodowych programów na polskim rynku telewizyjnym, osiągnąwszy wpływy o prawie 2 miliony większe niż w porównywalnym okresie poprzedniego roku. Norbi trafił do grona najbardziej pożądanych gwiazd małego ekranu, a jego nazwisko znalazło się tuż bok takich osobowości telewizyjnych, jak Magda Gessler, Hubert Urbański czy Katarzyna Dowbor.

Nie tylko reklamodawcy, także widzowie szybko zaufali Norbiemu, doceniając jego charyzmatyczną osobowość i bezpretensjonalność. Do redakcji programu regularnie spływają liczne listy i maile z wyrazami sympatii. Jeden z nich twórcom programu zapadł w pamięć szczególnie. – To był list napisany odręcznie przez 96-letnią fankę programu, panią Zofię z Sierpc – wspomina Marek Bik, reżyser programu. – W bardzo ciepłych słowach wypowiadała się w nim o Norbim, pisała też, że „Jaka to melodia?” wnosi dużo radości do jej życia. Muzyka, niezależnie od wieku, wyzwala emocje i wzruszenia, a one są fundamentem tego programu. Dzięki temu możemy trafiać do widzów reprezentujących wszystkie pokolenia – mówi Marek Bik.

d2kvfsp

Przeciw wykluczeniom

Bardzo istotnym elementem programu „Jaka to melodia?” pozostaje także sfera działań charytatywnych. Nagrody z odcinków specjalnych emitowanych w weekendy przeznaczane są na cele dobroczynne. Tylko od września udało się tą drogą pozyskać blisko 680 tysięcy złotych, a wśród beneficjentów znalazły się m.in. takie instytucje, jak Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, Fundacja „Dajemy dzieciom siłę”, Lubelskie Hospicjum im. Małego Księcia, Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”, „Naszpikowani”, Fundacja Darii Trafankowskiej, Fundacja „Uwolnij marzenia”, Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę, Fundacja „Serce”- Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej i wiele, wiele innych… Gdyby wziąć pod uwagę cały 22-letni okres emisji programu „Jaka to melodia?” okazałoby się, że kwota zebrana w „Jaka to melodia?” na cele charytatywne przekracza 4 miliony złotych!

Misją programu jest także przeciwdziałanie wykluczeniom. Nie przypadkiem jedna z uczestniczek programu otwarcie mówiła o swoich zmaganiach z autyzmem. Innym razem w studio programu gościły osoby z zespołem Downa. Nie do przecenienia jest także osobiste zaangażowanie Norbiego w działania na rzecz osób potrzebujących. Doświadczyła tego m.in. pani Magda Lewandowska, opiekunka w Domu Opieki Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Grabiu, a zarazem finalistka jednego z odcinków „Jaka to melodia?”. – W trakcie jednego z programów Norbi obiecał, że do nas przyjedzie i słowa dotrzymał – wspomina. – Spotkał się z dziećmi i fajnie spędził z nami czas. Ciągle o nas pamięta. W Wigilię dzwonił do nas z życzeniami. Dusza-człowiek – podkreśla z nieskrywaną sympatią.

Zakończenie sezonu

W niedzielę 16 czerwca TVP1 wyemituje ostatni w tym sezonie odcinek „Jaka to melodia?”. Wystąpią w nim: Joanna Moro, Tomasz Ciachorowski i Krzysztof Respondek. Widzów czeka wypełnione muzyką popołudnie przy utworach, które podbijały polskie i światowe listy przebojów, a zaproszone do programu gwiazdy zdradzą garść szczegółów ze swojego życia. Dowiemy się m.in., co hoduje Krzysztof Respondek, z kim wychowywał się Tomasz Ciachorowski oraz co w wolnym czasie robi Joanna Moro. Na scenie plejada muzycznych znakomitości: Ricchi e Poveri, Kasia Dereń, Andrzej Rybiński, Halina Mlynkova oraz sam Norbi!

W czasie letnich miesięcy miłośnicy programu będą mieli szansę powrócić do swoich ulubionych odcinków albo nadrobić zaległości, oglądając powtórki. Nowe odcinki już we wrześniu. Tradycyjnie nie zabraknie największych przebojów w wykonaniu polskich i zagranicznych gwiazd, emocji związanych z muzyczną rywalizacją, a także paru niespodzianek, które z pewnością pozytywnie zaskoczą widzów.

d2kvfsp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kvfsp