Trwa ładowanie...
reksio
04-08-2009 11:24

Figurka Reksia stanęła w centrum Bielska-Białej

Figurka Reksia stanęła w centrum Bielska-BiałejŹródło: Studio Filmów Rysunkowych
d10h8uj
d10h8uj

Pierwsza w Polsce figurka psa Reksia, bohatera popularnych filmów animowanych, stanęła w poniedziałek na jednym ze skwerów w centrum Bielska-Białej. W jej odsłonięciu uczestniczyły przedszkolaki oraz Halina Filek-Marszałek, wdowa po twórcy Reksia - Lechosławie Marszałku.

Na skwerze przygotowano dla dzieci wiele atrakcji. Wokół pomniczka przechadzała się postać w kostiumie Reksia, na telebimie wyświetlano kreskówki o przygodach tego sympatycznego psa, a na specjalnym stoisku można było też kupić Reksia - pluszową maskotkę.

Halina Filek-Marszałek w rozmowie z dziennikarzami nie kryła wzruszenia. "Nie sądziłam, że będzie takie zainteresowanie, że przyjdzie aż tyle dzieci. Mój mąż byłby teraz szczęśliwy, że dzieci nadal lubią Reksia. Byłby bardzo wzruszony, że jego filmowy bohater doczekał takiego wyróżnienia" - powiedziała.

Figurkę Reksia wykonano z brązu. Autorem modelu był Jarosław Mączka.

Kilkuminutowe filmy animowane z przygodami Reksia powstawały w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych w latach 1967-1988. Łącznie zrealizowano ponad 60 odcinków. Postać stworzył reżyser i scenarzysta Lechosław Marszałek. Twórca zmarł w 1991 roku.

d10h8uj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10h8uj