RozrywkaEurowizja Junior 2017: które miejsce zajęła Polska?

Eurowizja Junior 2017: które miejsce zajęła Polska?

Eurowizja Junior 2017: które miejsce zajęła Polska?
Źródło zdjęć: © Instagram.com

26.11.2017 18:40, aktual.: 27.11.2017 10:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami finał konkursu piosenki Eurowizja dla dzieci i młodzieży. W zmaganiach, które odbyły się w Tbilisi, wzięło udział 16 młodych piosenkarzy. Reprezentowali oni 16 państw - Polskę, Cypr, Holandię, Armenię, Białoruś, Portugalię, Irlandię, Macedonię, Gruzję, Albanię, Ukrainę, Maltę, Rosję, Serbię, Włochy i Australię.

Alicja Rega, utalentowana 14-latka, pojechała do Gruzji jako przedstawicielka Polski. Dziewczyna ma za sobą udział w kilku programach rozrywkowych - "Mali giganci", "Hit hit hurra!". W październiku wygrała krajowe eliminacje do konkursu. O zwycięstwo w eliminacjach walczyło dziesięcioro uczestników - wokalistów oraz zespołów. Pokonała ich, śpiewając "Mój dom" Marka Kościkiewicza.

Dzięki awansowi w kraju Alicji udało się dostać do finału międzynarodowego konkursu piosenki. Na wielkiej scenie stanęła jako druga, dając z siebie wszystko. W tym roku na swoich faworytów można było głosować również przez internet, co mogło zwiększyć nasze szanse na zdobycie podium. Niestety, Alicji nie udało się zajść aż tak wysoko, chociaż wyśpiewała sobie ósmą pozycję, co również jest sukcesem.

Rega w głosowaniu internetowym zdobyła 61 punktów, które zapewniły jej 6. pozycję. Ile by dostała, gdyby system, przez cały czas przeznaczony na oddawanie głosów w sieci, działał poprawnie? Okazuje się bowiem, że nastąpiła awaria. Strona do głosowania nie wyświetlała się, a wybór i zaznaczenie własnego faworyta był niemożliwy. Nie dokońca jasne jest wobec tego, jak zliczono głosy internautów.

Podczas ogłaszania cząstkowych wyników mieliśmy nadzieję na 4 miejsce, jednak po podliczeniu głosów widzów i jurorów Rega spadła nieco niżej.

Tegoroczną zwyciężczynią wydarzenia została Polina Bogusiewicz z Rosji, której dojrzały wokal zrobił furorę. Piękna brunetka utworem "Krylja" zdobyła aż 188 punktów. Drugim miejscem nagrodzono Grigola Kipszidze, który wykonał piosenkę "Voice of the Heart" i uzyskał 185 punktów. Trzecie miejsce należy do Isabelli Clarke. Australijka za wykonanie "Speak Up!" dostała 172 punkty.

Alicja uzyskała 138 punktów, plasując się na 7. pozycji w rankingu jurorów i na 8. miejscu w rankingu ogólnym.

Gratulujemy! Polska w konkursie piosenki Eurowizja Junior nigdy wcześniej nie zaszła tak daleko.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także