Trwa ładowanie...
d30vka6

Eurowizja Junior 2017: które miejsce zajęła Polska?

Za nami finał konkursu piosenki Eurowizja dla dzieci i młodzieży. W zmaganiach, które odbyły się w Tbilisi, wzięło udział 16 młodych piosenkarzy. Reprezentowali oni 16 państw - Polskę, Cypr, Holandię, Armenię, Białoruś, Portugalię, Irlandię, Macedonię, Gruzję, Albanię, Ukrainę, Maltę, Rosję, Serbię, Włochy i Australię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Alicja Rega
Alicja Rega (Instagram.com)
d30vka6

Alicja Rega, utalentowana 14-latka, pojechała do Gruzji jako przedstawicielka Polski. Dziewczyna ma za sobą udział w kilku programach rozrywkowych - "Mali giganci", "Hit hit hurra!". W październiku wygrała krajowe eliminacje do konkursu. O zwycięstwo w eliminacjach walczyło dziesięcioro uczestników - wokalistów oraz zespołów. Pokonała ich, śpiewając "Mój dom" Marka Kościkiewicza.

Dzięki awansowi w kraju Alicji udało się dostać do finału międzynarodowego konkursu piosenki. Na wielkiej scenie stanęła jako druga, dając z siebie wszystko. W tym roku na swoich faworytów można było głosować również przez internet, co mogło zwiększyć nasze szanse na zdobycie podium. Niestety, Alicji nie udało się zajść aż tak wysoko, chociaż wyśpiewała sobie ósmą pozycję, co również jest sukcesem.

Rega w głosowaniu internetowym zdobyła 61 punktów, które zapewniły jej 6. pozycję. Ile by dostała, gdyby system, przez cały czas przeznaczony na oddawanie głosów w sieci, działał poprawnie? Okazuje się bowiem, że nastąpiła awaria. Strona do głosowania nie wyświetlała się, a wybór i zaznaczenie własnego faworyta był niemożliwy. Nie dokońca jasne jest wobec tego, jak zliczono głosy internautów.

Podczas ogłaszania cząstkowych wyników mieliśmy nadzieję na 4 miejsce, jednak po podliczeniu głosów widzów i jurorów Rega spadła nieco niżej.

Tegoroczną zwyciężczynią wydarzenia została Polina Bogusiewicz z Rosji, której dojrzały wokal zrobił furorę. Piękna brunetka utworem "Krylja" zdobyła aż 188 punktów. Drugim miejscem nagrodzono Grigola Kipszidze, który wykonał piosenkę "Voice of the Heart" i uzyskał 185 punktów. Trzecie miejsce należy do Isabelli Clarke. Australijka za wykonanie "Speak Up!" dostała 172 punkty.

d30vka6

Alicja uzyskała 138 punktów, plasując się na 7. pozycji w rankingu jurorów i na 8. miejscu w rankingu ogólnym.

Gratulujemy! Polska w konkursie piosenki Eurowizja Junior nigdy wcześniej nie zaszła tak daleko.

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d30vka6

Podziel się opinią

Share
d30vka6
d30vka6