Trwa ładowanie...
tomasz kot
05-04-2011 11:09

"Erratum" - zobacz relację z uroczystej premiery

"Erratum" - zobacz relację z uroczystej premiery
d10h8uj
d10h8uj

W warszawskim kinie Kultura odbyła się premiera "Erratum", pełnometrażowego debiutu reżyserskiego *Marka Lechkiego z Tomaszem Kotem w roli głównej. Film powstał w 2009 roku, był objawieniem ubiegłorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ale dopiero teraz znalazł dystrybutora i może zacząć żyć własnym życiem w salach kinowych.*

Nie był to jednak rok stracony. Wręcz przeciwnie, choć droga do sukcesu była trudna i wyboista, realizatorom udało się pokazać obraz na wielu światowych festiwalach, gdzie został nie tylko zauważony, ale doceniony, m.in. w Pusen, w Korei Południowej. Każda projekcja, co się rzadko zdarza, spotykała się z uznaniem jurorów, krytyków i publiczności.

Tomasz Radawiec, Marek Lechki i Tomasz Kot (fot. AKPA)

d10h8uj

Losy tego filmu były dość skomplikowane, trudne, a droga do premiery kręta. Jestem szczęśliwy, że udało się doprowadzić go do szczęśliwego finału. Nie jest aż tak proste znaleźć dystrybutora, gdy film jest, nie wiem jak to nazwać, za ambitny? Wierzyłem od początku, że ma potencjał festiwalowy i chciałem dać mu szansę zaistnieć, po to, aby było go łatwiej promować. Apetyt rósł w miarę jedzenia. Fajne jest to, że film jest tak samo emocjonalnie odbierany w Korei, Argentynie czy Szwecji. Ludzie reagują bardzo żywo. Zdarza się, że płaczą, śmieją się w tych samych momentach. To jest cudowne - mówi Marek Lechki.

Debiutant, reżyser młodego pokolenia odważył się obsadzić w roli głównej aktora topowego, który jednak przede wszystkim kojarzony był z lekkim, komediowym repertuarem. Tym razem to na barkach Tomasza Kota spoczywa ciężar dramatu bohatera, który skupia na sobie uwagę widza przez cały film.

(fot. AKPA)

d10h8uj

Wystarczy z Tomkiem chwilę pogadać, aby to poczuć. Tomek samym sobą wnosi jakąś wyjątkową energię - mówi reżyser.

To jest dla mnie kolejny film, a to że jest ambitny, a rola dramatyczna i materiał do zagrania był spory, to tylko może mnie cieszyć. Ale to absolutnie nie jest obliczalne, bo pięć lat, od czasu "Skazanego na bluesa", czekałam na jakąś dramatyczną propozycję, a nic takiego nie następowało. Rolą w "Erratum" przypomniałem o sobie, że ten mój aktorski wachlarz ma też drugi koniec. To jest zupełnie inne granie, bardzo odświeżające. Film jest tkany bardzo cieniutką nitką. On jest bardziej snuje, on się stwarza i to było ciekawe doświadczenie. Nie było tu miejsca na fajerwerki ekspresyjne i mimiczne. Mój bohater zagląda w głąb siebie, a my razem z nim. Na pewno to zdarzenie zachowam sobie w plecaku z napisem "bagaż doświadczeń" - mówi Tomasz Kot.

Zobacz relację wideo z premiery "Erratum":

Film "Erratum" opowiada historię 34-letniego Michała (Tomasz Kot), który wiedzie dostatnie i na pozór poukładane życie. Mieszka w ładnym mieszkaniu wraz z żoną i synem. Pracuje w dobrze prosperującym biurze rachunkowym. Ze względu na trwające przygotowania do Pierwszej Komunii syna, Michał chciałby wziąć parę dni urlopu. Jednak szef prosi go o przysługę. Chce aby pojechał na Wybrzeże, do miasta z którego pochodził i odebrał dla szefa sprowadzone ze Stanów auto. Michał z oporami wykonuje polecenie. Chce jak najszybciej załatwić sprawę i wrócić do czekającej żony i syna. Na miejscu jednak okazuje się, że powrót nie jest taki prosty. Splot wydarzeń zmusza Michała do rozliczenia się z przeszłością.

d10h8uj

Dosyć łatwo przechodzimy granicę, gdzie kiedyś byliśmy buntowniczy, mieliśmy charyzmę, dużo wrażliwości, wartości, marzeń do takiego stanu, którym mamy Internet, ciepło w domu i jest nam fajnie. To było jakimś moim doświadczeniem, więc uznałem, że to dobry moment, aby się nad tym zastanowić - mówi Lechki.

Szerokiej widowni film zostanie zaprezentowany już 8 kwietnia.

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

d10h8uj

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.pl/gid,13196927,img,13196965,kat,1024837,pid,189,title,Natasza-Urbanska-szokuje-strojem,galeria.html )**

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

d10h8uj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10h8uj