Trwa ładowanie...
dsggrdp

Enej

Najnowsze informacje
3.0
(2 głosy)
Oceń:
dsggrdp

Zespół Enej to pierwszy zwycięzca show "Must be the music"! Ukraińsko-polskie brzemienia tak bardzo spodobały się widzom Polsatu, że zdecydowali się oddać na nie swoje bezcenne głosy.

Zespół Enej powstał w 2002 roku w Olsztynie. Sześciu uzdolnionych muzycznie chłopaków wykonuje głównie rock alternatywny, ale także ska, reggae, a nawet jazz. Inspirację czerpią z kultury i folkloru ukraińskiego.

W skład zespołu wchodzą:

Piotr (Lolek) Sołoducha - vocal, akordeon
Mirosław (Mynio) Ortyński - gitara basowa
Paweł (Bolek) Sołoducha - perkusja
Jacek (Gregory) Grygorowicz - gitara elektryczna
Grzesiek Łapiński - saksofon
Kuba (Czaplay) Czaplejewicz - puzon

W 2011 roku zespół Enej wziął udział w muzycznym talent show "Must be the music". Od początku cieszył się sympatią jurorów i był typowany na zwycięzcę programu. W finałowym odcinku pokonał Conrada Yaneza oraz Tomasza Dolskiego.

Muzycy wygrali 100 tys. złotych i możliwość udziału w festiwalu Top-Trendy 2011. W 2011 zespół Enej został zaproszony na jeden z najbardziej prestiżowych festiwali w Europie- Heineken Opener Festiwal, oraz na swój pierwszy koncert w Londynie. Ich utwór "Radio Hello" stał się prawdziwym hitem ponieważ był grany w playliście przez prawie wszystkie ogólnopolskie rozgłośnie radiowe!

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsggrdp
dsggrdp
dsggrdp