Trwa ładowanie...
05-04-2016 10:07

Edyta Lewandowska wraca do TVP

Edyta Lewandowska wraca do TVPŹródło: Eastnews
d25riqw
d25riqw

Kolejne zmiany przy Woronicza. Tym razem do zespołu TVP Info dołączyła Edyta Lewandowska.

- Edyta Lewandowska od kwietnia wraca na antenę TVP Info. Będzie prowadzić serwisy w paśmie dziennym i wieczornym, a także pracować jako reporter i wydawca. Cieszymy się, że tak doświadczona dziennikarka po latach wraca do TVP Info - powiedział w rozmowie z serwisem wirtualnemedia Grzegorz Adamczyk, zastępca dyrektora TAI ds. serwisów TVP Info.

Przypomnijmy, że Lewandowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Staż dziennikarski odbyła w Informacyjnej Agencji Radiowej. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w Radiu Bełchatów i Radiu Classic. W 1997 trafiła na antenę telewizyjnej Jedynki, gdzie prowadziła program "Twoja Lista Przebojów". Po pięciu latach przeszła do TVP Łódź. Została wówczas gospodynią "Łódzkich Wiadomości Dnia", porannego pasma "Dzień Dobry" oraz talk-show "Takie jest życie".

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)

Na początku 2005 roku, dzięki głosowaniu widzów, wygrała konkurs na prezenterkę w TVP2. Jeszcze w tym samym roku awansowała na stanowisko prowadzącej poranne i wieczorne wydania "Wiadomości". W przeszłości związana była również z TVP Info (który zastąpił TVP3) - pracowała zarówno jako dziennikarka jak i wydawca kanału.

d25riqw

Ostatni raz Lewandowską na antenie widzowie mogli oglądać w lipcu 2013 roku. To właśnie wtedy ówczesny zastępca dyrektora TAI, Tomasz Sygut, zadecydował o zakończeniu współpracy z prezenterką (razem z nią ze stacją pożegnali się m.in.: Danuta Holecka, Małgorzata Żochowska oraz Adrian Klarenbach). W 2014 roku Edyta Lewandowska została przeniesiona z grupą dziennikarzy TVP do firmy LeasingTeam, a wiosną ub.r. znalazła się na liście pracowników tej spółki do zwolnienia. Teraz znów powróciła do pracy na szklanym ekranie.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Agnieszka Odorowicz: ''Liczę na to, że media publiczne staną się publiczne''

d25riqw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25riqw