Trwa ładowanie...
04-04-2008 18:45

Dziś startuje 2. seria "Gliny"

Dziś startuje 2. seria "Gliny"Źródło: TVP
di7uwzt
di7uwzt

Dziś, 4 kwietnia Jedynka rozpocznie emisję drugiej serii serialu "Glina".

Główny bohater serialu to czterdziestokilkuletni policjant z wydziału zabójstw, Andrzej Gajewski (w tej roli Jerzy Radziwiłowicz). Twardy, uparty, pozbawiony złudzeń.

Wie, że każdy może okazać się przestępcą, nawet sympatycznie wyglądający sąsiad z naprzeciwka. Ponad wszystko kocha swoją dorosłą córkę, Julię, jednak na co dzień jest go w stanie znieść tylko kot. Gajewski pracuje z Arturem (Maciej Stuhr). "Glina" to również opowieść o kosztach wykonywania zawodu. Policjanci za stres, za ciągłe stykanie się z sytuacjami ostatecznymi, płacą często wysoką cenę. Dlatego ich życie prywatne jest przedstawione w serialu na równi ze sprawami, którymi zajmują się zawodowo.

di7uwzt

- Drugi sezon "Gliny" ma wszystko to, co powinien mieć udany sequel. Jest taki sam jak część pierwsza, a wszystko ma większe i lepsze. Największą zaletą są wiarygodne charaktery i tematy niemal wyjęte z rzeczywistości- mówi Władysław Pasikowski, reżyser serii.

-Ten serial to mroczna opowieść o współczesnej Polsce, rzeczywistości, w której żyjemy oraz o ludziach, którym zbyt często zaciera się granica między prawdą a kłamstwem - dodaje scenarzysta serialu Maciej Maciejewski.

Kolejne odcinki drugiej serii będzie można obejrzeć w Jedynce w każdy piątek około 22.

di7uwzt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
di7uwzt