Trwa ładowanie...

Dzikie wyspy z Dave'em Salmonim

Share
Dzikie wyspy z Dave'em Salmonim
Źródło: mat. prasowe
df8h2o5

Bohaterem kolejnego odcinka "Dzikich wysp z Dave'em Salmonim" staje się jedna z najbardziej niebezpiecznych wysp legendarnego archipelagu Galapagos. Podróżnik wyrusza w wyprawę na szczyt wulkanu w poszukiwaniu najdziwniejszych i zarazem najbardziej wytrwałych zwierząt na Ziemi. Premiera czwartego odcinka już w niedzielę 11 maja, o godzinie 20.00, na kanale Animal Planet.

DRZEMIĄCY WULKAN
Teren wyspy wulkanicznej nazywany jest martwą strefą. Dave wierzy jednak, że również w tak trudnych warunkach mogło wykształcić się życie. Niezaspokojony głód wiedzy i zwykła ciekawość zaprowadzą go aż na sam szczyt tutejszego wulkanu, który w ciągu ostatnich lat wybuchł aż 15 razy. Jak się okaże, panująca na szczycie wilgotna aura, sprawiła, że powstała tu prawdziwa oaza pełna życia.

df8h2o5

"Znajduję się właśnie na szczycie wielkiej kaldery o średnicy 6 km i głębokości 350 m… różnica jest niewiarygodna, mnóstwo tu wody i bujnej zieleni" - skomentuje Dave, stojąc nad przepaścią.
Właśnie tutaj Dave obserwował będzie niesamowite iguany. Sięgnie też po kamerę na podczerwień, by pokazać widzom w jaki sposób te majestatyczne zwierzęta radzą sobie z ogromnymi wahaniami temperatury.

POD TAFLĄ LODOWATEJ WODY
W trakcie swojej wyprawy Dave postanowi również zgłębić tajemnicę tamtejszych lodowatych wód. Będzie to prawdziwa walka nie tylko z mroźnymi głębinami, ale też lawą spływającą ze stoku aktywnych wulkanów oraz z czasem. A wszystko po to, by poznać niezwykłe techniki i sposoby zaadaptowania się zwierząt do życia na tej wyspie. Wzburzone wody kryć będą wiele fascynujących gatunków zwierząt m.in. jaszczurki i iguany. Kamery uchwycą także jak węża i młodą iguanę dopada obserwujący je z przestworzy jastrząb. Ofiary będą zażarcie walczyć o życie, ale tylko jednemu z nich uda się ujść cało z tej sytuacji…

DZIENNIK PODRÓŻY
Widzowie mogą sprawdzić, jakie miejsca odwiedził Salmoni, zaglądając do jego dziennika podróży (www.tlcpolska.pl/dzikie-wyspy). Znajdują się tam opisy wszystkich ciekawych gatunków, które spotkał podczas swojej wyprawy. Będą też mogli dowiedzieć się czegoś o samym prowadzącym, a także obejrzeć interesujące filmiki z Dave'em i jego ekipą w roli głównej. Wszystko to okraszone dużą dawką humoru Salmoniego i zapierającymi dech w piersiach pięknymi widokami.

Premiera czwartego odcinka już w niedzielę 11 maja, o godzinie 20.00, na kanale Animal Planet.

(fot. mat. prasowe)
Źródło: (fot. mat. prasowe)
df8h2o5

Podziel się opinią

Share
df8h2o5
df8h2o5