Trwa ładowanie...
dziewczyny

''Dziewczyny'' Sezon 3 - już na DVD!

Share
''Dziewczyny'' Sezon 3 - już na DVD!
Źródło: mat. dystrybutora
d1yt2j4

Życie dzisiejszych dwudziestoparolatek nie należy do najłatwiejszych. Problemy finansowe i związki z niewłaściwymi mężczyznami. Tak wygląda ich codzienność. To <a href="https://ksiazki.wp.pl/o-niej-6148418622486657c">o nich</a> mówi serial „<a href="http://teleshow.wp.pl/dziewczyny-6029245064032897c">Dziewczyny</a>”, produkcja telewizji HBO, uhonorowana dwoma Złotymi Globami® i nagrodą Emmy®. Trzeci sezon serialu jest już dostępny na DVD!

Hannah Horvath (Lena Dunham) mieszka w Nowym Jorku i nie traci nadziei, że kiedyś zostanie słynną pisarką. Skończyła college, nie ma stałej pracy i wcale nie spieszy się, by się usamodzielnić. W różnych sytuacjach życiowych wspierają ją koleżanki. Jedną z nich jest współlokatorka i zarazem najlepsza przyjaciółka jeszcze z czasów college’u Marnie Michaels (Allison Williams). Marnie jest odpowiedzialną i poważaną pracownicą galerii, ale w parze z sukcesami w życiu zawodowym nie idą sukcesy w życiu osobistym. Jessa Johansson (Jemima Kirke)
jest wolnym duchem i miłośniczką podróży. Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) jest kuzynką Jessy, studentką Uniwersytetu Nowojorskiego i miłośniczką serialu „Seks w wielkim mieście”.

W trzecim sezonie serialu „Dziewczyny” przyjaźń pomiędzy dziewczynami jest jeszcze bardziej nieprzewidywalna i zostaje wzbogacona o jeszcze większy ładunek emocjonalny. Tym razem Hannah nie może liczyć na wsparcie ze strony przyjaciółek, gdyż każda z nich ma swoje problemy. Marnie jest całkowicie skupiona na sobie, Jessa niespodziewanie znika, a Shoshanna boryka się z problemami w związku. Miłość, życie, seks i śmierć – jak zwykle w najmniej spodziewanym momencie!

Pomysłodawczynią, scenarzystką, reżyserką serialu i odtwórczynią głównej roli jest zdobywczyni Złotego Globu Lena Dunham („Mebelki”). Obok niej w serialu występują: Allison Williams (serial „Świat według Mindy”), Adam Driver („J. Edgar” – na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), Jemima Kirke („Mebelki”), Zosia Mamet („Wszystko w porządku”), Alex Karpovsky („Mebelki”) Jednym z producentów serialu jest nominowany do Złotego Globu reżyser i scenarzysta Judd Apatow („Druhny”).

O SERIALU

„Dziewczyny” to realistyczna opowieść o współczesnych dwudziestoparolatkach w dużej mierze oparta na autentycznych przeżyciach Leny Dunham i jej przyjaciół. – Pracując nad tym serialem starałam się, żeby był przede wszystkim szczery. To było dla mnie najważniejsze. Nie chciałam tworzyć bohaterów i fabuły, które byłyby nieprawdziwe – mówi Lena Dunham. To przywiązanie do realizmu zaintrygowało Judda Apatowa, który zdecydował się podjąć produkcji najpierw pilotażowego odcinka „Dziewczyn”, a później całego serialu. – To pierwszy serial, który daje mężczyznom możliwość wejrzenia w głąb zwyczajnej młodej kobiety – wyjaśnia Apatow.

„Dziewczyny” to nie pierwszy i na pewno nie ostatni serial, którego bohaterkami są mieszkanki Nowego Jorku, jednak zdaniem Leny Dunham jej produkcja jest wyjątkowa. – „Plotkara” opowiadała o bogatej młodzieży z Upper East Side. Bohaterkami „Seksu w wielkim mieście” były kobiety, które ustawiły się zawodowo i teraz robią wszystko by ustabilizować swoje życie osobiste i założyć rodziny. „Dziewczyny” wypełniają lukę pomiędzy tymi dwoma serialami – wyjaśnia Lena Dunham.

Premiera pierwszego odcinka „Dziewczyn” na amerykańskiej antenie HBO odbyła się 15 kwietnia 2012 roku i zgromadziła przed telewizorami ponad 800 tys. widzów. Serial spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków, którzy chwalili zarówno inteligentny i dowcipny scenariusz jak i odtwórczynie głównych ról. „People Magazine” nazwał serial „doskonałym” a opiniotwórczy „New York Magazine” określił go jako „rewelację”.

d1yt2j4

Potwierdzeniem pozytywnych recenzji są liczne nagrody, które serial zdobył. „Dziewczyny” mają już na swoim koncie prestiżową nagrodę Emmy jak również dwie nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Reżyserów Castingu oraz nominację do nagrody Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych. Serial otrzymał dwa Złote Globy 2013’ w kategoriach: Najlepszy serial komediowy lub musical oraz aktorka w serialu komediowym.

Pierwsze dwa sezony serialu składały się z 10 odcinków. W sezonie trzecim przyjęto format 12-odcinkowy. „Dziewczyny” to obecnie jedyny serial komediowy, który HBO przedłużyło o kolejny sezon.

Sezony 1-3 dostępne są na DVD. Sezon 4 zadebiutował w HBO GO 12 stycznia 2015.

WYDANIE DVD

W wydaniu DVD trzeciego sezonu serialu „Dziewczyny” oprócz 5 godzin serialu można znaleźć wyjątkowe dodatki specjalne - komentarze z twórcami i obsadą.

Więcej informacji o premierach seriali na Blu-ray i DVD na profilu: facebook.com/TVnaDVD

d1yt2j4

Podziel się opinią

Share
d1yt2j4
d1yt2j4