"Dziewczyny": 2. sezon serialu już na DVD!

"Dziewczyny": 2. sezon serialu już na DVD!
Źródło zdjęć: © HBO

14.03.2014 08:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Życie dzisiejszych dwudziestoparolatek nie należy do najłatwiejszych. Problemy finansowe i związki z niewłaściwymi mężczyznami. Tak wygląda ich codzienność. To o nich mówi serial *"Dziewczyny", najnowsza produkcja telewizji HBO, uhonorowana dwoma Złotymi Globami® i nagrodą Emmy®. 2. sezon serialu dostępny już jest na DVD.*

Hannah Horvath (Lena Dunham)
ma 24 lata, mieszka w Nowym Jorku i nie traci nadziei, że kiedyś zostanie słynną pisarką. Skończyła college, nie ma stałej pracy i wcale nie spieszy się, by się usamodzielnić. W każdej sytuacji może liczyć na wsparcie koleżanek. Jedną z nich jest współlokatorka i zarazem najlepsza przyjaciółka jeszcze z czasów college’u Marnie Michaels (Allison Williams)
. Marnie jest odpowiedzialną i poważaną pracownicą galerii, ale w parze z sukcesami w życiu zawodowym nie idą sukcesy w życiu osobistym. Od lat jest związana z Charliem (Christopher Abbott), którego poznała jeszcze na studiach. Jessa Johansson (Jemima Kirke) jest wolnym duchem i miłośniczką podróży. Shoshanna Shapiro (Zosia Mamet) jest kuzynką Jessy, studentką Uniwersytetu Nowojorskiego i miłośniczką serialu „Seks w wielkim mieście”. Jest jeszcze Adam Slacker (Adam Driver) –chłopak Hanny i niespełniony aktor w wolnych chwilach zajmujący się stolarką. W 2. sezonie serialu "Dziewczyny" Hannah stara się zrealizować swoje marzenia i zostać poczytną pisarką. Zaczyna spotykać się z nowym mężczyzną, ale jej początkowy entuzjazm zostaje zdławiony przez poczucie odpowiedzialności za byłego chłopaka, czyli Adama, który odbywa rekonwalescencję po wypadku. Marnie nie układa się dobrze ani w pracy ani w miłości. Dziewczyna rozstaje się z Charliem i bardzo potrzebuje wsparcia najbliższej przyjaciółki, z którą relacje zaczynają się psuć w wyniku splotu kilku nieoczekiwanych wydarzeń.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29737,title,Girls-Dziewczyny,serial.html )**

W tym samym czasie Jessa wraca z podróży poślubnej i podsuwa Hannie parę zadziwiających pomysłów. Shoshanna bierze sprawy w swoje ręce, bo czuje się już w pełni seksualnie aktywną kobietą. Niedługo potem doświadcza wszystkich związanych z tym emocjonalnych konsekwencji, zwłaszcza kiedy okazuje się, że stosunek Ray’a (Alex Karpovsky) do ich związku najlepiej opisuje zdanie „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Dziewczyny przeżywają lepsze i gorsze chwile, co pokazuje serial pełen trafnych, choć często bolesnych obserwacji i przewrotnego humoru.

Pomysłodawczynią, scenarzystką, odtwórczynią głównej roli, a także reżyserką serialu jest zdobywczyni Złotego Globu Lena Dunham („Mebelki”). Obok niej w serialu występują: Allison Williams („Rosaline”), Adam Driver („J. Edgar” – na Blu-ray i DVD w ofercie Galapagos Films), Jemima Kirke („Mebelki”), Zosia Mamet („Wszystko w porządku”) i Christopher Abbott („Martha Marcy May Marlene”), Alex Karpovsky („Co jest grane, Davis?”). Jednym z producentów „Dziewczyn” jest nominowany do Złotego Globu reżyser i scenarzysta Judd Apatow.

"Dziewczyny" to realistyczna opowieść o współczesnych dwudziestoparolatkach w dużej mierze oparta na autentycznych przeżyciach Leny Dunham i jej przyjaciół. – Pracując nad tym serialem starałam się, żeby był przede wszystkim szczery. To było dla mnie najważniejsze. Nie chciałam tworzyć bohaterów i fabuły, które byłyby nieprawdziwe – mówi Lena Dunham. To przywiązanie do realizmu zaintrygowało Judda Apatowa, który zdecydował się podjąć produkcji najpierw pilotażowego odcinka „Dziewczyn”, a później całego serialu. – To pierwszy serial, który daje mężczyznom możliwość wejrzenia w głąb zwyczajnej młodej kobiety – wyjaśnia Apatow.

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29737,title,Girls-Dziewczyny,serial.html )**

"Dziewczyny" to nie pierwszy i na pewno nie ostatni serial, którego bohaterkami są mieszkanki Nowego Jorku, jednak zdaniem Leny Dunham jej produkcja jest wyjątkowa. – „Plotkara” opowiadała o bogatej młodzieży z Upper East Side. Bohaterkami „Seksu w wielkim mieście” były kobiety, które ustawiły się zawodowo i teraz robią wszystko by ustabilizować swoje życie osobiste i założyć rodziny. "Dziewczyny" wypełniają lukę pomiędzy tymi dwoma serialami – wyjaśnia Lena Dunham.

Premiera pierwszego odcinka „Dziewczyn” na amerykańskiej antenie HBO odbyła się 15 kwietnia 2012 roku i zgromadziła przed telewizorami ponad 800 tys. widzów. Serial spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyków, którzy chwalili zarówno inteligentny i dowcipny scenariusz jak i odtwórczynie głównych ról. „People Magazine” nazwał serial „doskonałym” a opiniotwórczy „New York Magazine” określił go jako „rewelację”.

Potwierdzeniem pozytywnych recenzji są liczne nagrody, które serial zdobył. "Dziewczyny" mają już na swoim koncie prestiżową nagrodę Emmy jak również dwie nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Reżyserów Castingu oraz nominację do nagrody Stowarzyszenia Krytyków Telewizyjnych. Serial otrzymał dwa Złote Globy 2013’ w kategoriach: Najlepszy serial komediowy lub musical oraz aktorka w serialu komediowym.

WYDANIE DVD

Wydanie DVD 2. sezonu serialu "Dziewczyny" w sklepach dostępne jest od 7 marca. Na płytach oprócz 9 godzin serialu można znaleźć wyjątkowe dodatki specjalne:

• Faceci w dziewczynach
• Komentarze
• Kulisy odcinków

**[

]( http://aleseriale.pl/sid,29737,title,Girls-Dziewczyny,serial.html )**

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także