Trwa ładowanie...

"Dzień Dobry TVN": Jarosław Kuźniar w kampanii przeciw internetowemu hejtowi

Share
"Dzień Dobry TVN": Jarosław Kuźniar w kampanii przeciw internetowemu hejtowi
Źródło: YouTube
d3uzs18

Ponad trzy miesiące temu Jarosław Kuźniar udzielił gazecie.pl wyczerpującego wywiadu, w którym poruszono m.in. temat internetowego hejtu. Dziennikarz niejednokrotnie stawał się celem nienawiści w sieci, jednak wiele osób zarzuca mu, że sam ją prowokuje.

_ - Czasem słyszałem nawet od przyjaciół: - "Po co ich dotykasz?" Właśnie dlatego, żeby pokazać, że to tak śmierdzi_ - wyznał dziennikarz - Wydaje mi się, że im więcej ludzi będzie widziało skalę zjawiska, tym większe szanse, że będziemy ścigać hejterów jak policjanci pijanych kierowców. I pokazywać w sieci. To może zadziałać, ale musi być na to społeczna zgoda. - dodał.

Jarosław Kuźniar nie zaprzecza, że jest internetowym prowokatorem. Chętnie wyraża swoje kontrowersyjne poglądy, nie tylko polityczne i często za nie obrywa.

d3uzs18

Ostatnia fala krytyki spadła na gospodarza "Dzień Dobry TVN", gdy 11 listopada na jego Twitterze pojawił się wpis z szokującym zdjęciem dziennikarza. Post spotkał się z natychmiastowym odzewem i krytyką środowisk skrajnie prawicowych, dla których była to prowokacja wymierzona w uczestników Marszu Niepodległości.

(fot. Twitter)
Źródło: (fot. Twitter)

Jak się jednak okazuje, wpis choć mógł mieć prowokacyjny charakter, był tylko częścią większej akcji społecznej. Jarosław Kuźniar został twarzą kampanii przeciw internetowemu hejtowi, która chce pokazać skalę problemu i pragnie pomóc ofiarom internetowej przemocy. W krótkim filmiku zostały wykorzystane obelgi, jakie dziennikarz często czytał pod swoim adresem. Do okrutnych komentarzy, prezenter został odpowiednio ucharakteryzowany.

Co myślicie o tej akcji?

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3uzs18

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uzs18
d3uzs18