Trwa ładowanie...
19-11-2015 15:16

#dziejesienazywo Kultura

Share
d3zswzu

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo podróżnik Tadeusz Biedzki opowie o swojej wyprawie w sam środek piekła, czyli do sparaliżowanej przez ebolę Afryki. Był tam świadkiem dramatycznych wydarzeń, które opisał w książce "W piekle eboli".

Druga część programu będzie poświęcona sytuacji polskiego kina w nowej rzeczywistości politycznej. Przedstawiciele rządu zapowiadają poważne zmiany w funkcjonowaniu kinematografii. Czy teraz politycy będą decydować, jakie filmy są wystarczająco patriotyczne i mają być finansowane z budżetu? Czy musimy bać się cenzury? Na te pytania odpowie nowa szefowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Magdalena Sroka oraz publicysta i krytyk filmowy Jakub Majmurek.

Tematem ostatniej części będzie serial "Pakt". Nowa produkcja HBO wyróżnia się na tle innych rodzimych seriali - ma przemyślany scenariusz i jak na dłoni widać, że twórcy zrobili go bez kompromisów. Rynek seriali na świecie jest rośnie i w niektórych krajach jest większy od filmowego - czy w Polsce osiągniemy kiedyś taki poziom? O kulisach powstania "Paktu" opowiedzą producentka Izabela Łopuch i aktorka Marta Nieradkiewicz.

d3zswzu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zswzu
d3zswzu