Trwa ładowanie...
#dziejesienazywo Kultura

#dziejesienazywo Kultura

Share
dx3475e

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo poruszymy kwestię zamieszania wokół głośnej rozmowy dziennikarki Karoliny Lewickiej z ministrem kultury prof. Piotrem Glińskim w programie TVP Info. Po burzliwej dyskusji dziennikarka została zawieszona. Czy to sygnał, że wraz ze zmianą rządu, powinniśmy obawiać się cenzury w telewizji publicznej? PIS zapowiada poważne zmiany w funkcjonowaniu mediów finansowanych z budżetu państwa. Jakich zmian powinniśmy się spodziewać? Po co nam telewizja publiczna? O tym wszystkim porozmawiamy z medioznawcą prof. Wiesławem Godzicem i Jackiem Rakowieckim, komentatorem, byłym rzecznikiem TVP.

Gościem drugiej części programu będzie Aleksander Doba, który jest żywym dowodem na to, że życie zaczyna się po sześćdziesiątce. Pan Aleksander przepłynął Ocean Atlantycki kajakiem – i to dwukrotnie? Nie straszne były mu przeciwności – awarie i dziewięciometrowe fale. Zapytamy, jak udało mu się to osiągnąć? Czy planuje kolejną wyprawę?

dx3475e

Tematem ostatniej części będzie Nagroda Alchemika, ufundowana przez wydawnictwo Drzewo Babel z okazji 20. rocznicy polskiego wydania „Alchemika” Paula Coelho. Nagrodę w wysokości 20 000 zł otrzyma człowiek, który miał odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Kto nim będzie? O nagrodzie i jej finalistach opowie Barbara Stępień, szefowa Drzewa Babel w duecie z Macinem Bemem, założycielem serwisu Audioteka.pl, współwydawcą audiobooka „Alchemika”, który jest superprodukcją w swoim gatunku – tekst czyta aż 20 aktorów.

dx3475e

Podziel się opinią

Share
dx3475e
dx3475e