Trwa ładowanie...
10-12-2015 13:31

#dziejesienazywo Kultura

d4jumeg

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszymi gośćmi będą Patryk Vega, reżyser i autor książki "Złe psy. Po ciemnej stronie mocy" oraz Jan Fabiańczyk, były pracownik operacyjny policji. Spotkanie z nimi będzie okazją do rozmowy o polskim świecie przestępczym w latach dziewięćdziesiątych i sytuacjach, w których stróże prawa przechodzą na "ciemną stronę mocy". Dowiemy się także, jak wyglądają przygotowania do premiery nowego filmu Vegi "Pitbull. Nowe porządki", który wchodzi do kin 22 stycznia 2016 roku.

Tematem drugiej części programu będzie życie na największym wysypisku w Europie, 20 km od Moskwy. Opowie o nim Hanna Polak, reżyserka filmu "Nadejdą lepsze czasy". Polska dokumentalistka przez dziesięć lat towarzyszyła z kamerą ludziom, którzy znaleźli tam swój dom. Udało jej się stworzyć wstrząsający obraz świata, obok którego nie można przejść obojętnie.

Gościem ostatniej części będzie Maria Szabłowska, dziennikarka muzyczna, autorka wydanej niedawno książki o Maryli Rodowicz "Maryla. Królowa jest tylko jedna". Okazją do spotkania są 70. urodziny gwiazdy polskiej estrady. Wraz z autorką przyjrzymy się jej wcieleniom, których jak wiemy, było bardzo dużo.

d4jumeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jumeg