Trwa ładowanie...
17-12-2015 12:10

#dziejesienazywo Kultura

d3e29nc
d3e29nc

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszymi gośćmi będą Paweł Goźliński, redaktor naczelny magazynu "Książki" oraz pisarz Łukasz Orbitowski. Spotkanie z nimi będzie okazją do rozmowy o książce "NieObcy", która powstała dzięki 23 pisarzom i reporterom, takim jak Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Joanna Bator czy Andrzej Stasiuk. Autorzy bezpłatnie udostępnili swoje opowieści o spotkaniu z Innym. Dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom wojny w Syrii.

Gościem drugiej części będzie Marek Niedźwiecki. Legendarny prezenter polskiego radia niedawno pokazał nową twarz - podróżnika zakochanego w Australii, którą fotografuje od piętnastu lat. Zjechał ten kontynent i kraj wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, łaził po drzewach gigantach, stawał twarzą w twarz z misiem koala i oko w oko z wężem brązowym, jednym z najbardziej jadowitych na świecie. Swoje przeżycia opisał w książce "Australijczyk", która niedawno ukazała się w księgarniach.

Tematem trzeciej części będzie najbardziej wyczekiwana premiera filmowa tego roku, czyli "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy". Film wyreżyserowany przez J.J. Abramsa zbiera doskonałe recenzje na całym świecie, a bilety sprzedają się na pniu. O fenomenie gwiezdnej sagi, co w niej nowego i czy warto wybrać się do kina, opowiedzą krytycy filmowi Janusz Wróblewski (Polityka) i Łukasz Knap (Wirtualna Polska).

d3e29nc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e29nc