Trwa ładowanie...
11-02-2016 15:25

#dziejesienazywo Kultura

Share
d2dlpgr

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszymi gośćmi będą ilustrator Marek Raczkowski oraz Michał Sufin z Klubu Komediowego. Zapytamy ich, z czego śmieją się dziś Polacy, jak w Polsce rozwija się scena stand-upowa i jaka jest różnica między kabaretem, stand-upem i teatrem improwizowanym. Porozmawiamy też o żartach politycznych, a także o tym, które tematy i wydarzenia z życia publicznego są obecnie najlepszym kąskiem dla satyryków.

W dalszej części programu nie będzie już tak wesoło, bo punktem wyjścia rozmowy jest "Spotlight", szeroko komentowany, nominowany do Oscara m.in. w kategorii najlepszy film roku film o śledztwie dziennikarskim "Boston Globe", który ujawnił tuszowanie przez kościół skandali pedofilskich z udziałem księży. O filmie oraz o tym, jaka jest skala tego zjawiska na polskim podwórku, porozmawiamy z Markiem Lisińskim, prezesem fundacji "Nie Lękajcie Się", zrzeszającej ofiary księży pedofilów oraz Ekke Overbeekiem, dziennikarzem, autorem książki "Lękajcie się. Ofiary pedofilii w polskim kościele".

Gośćmi trzeciej części programu będą twórcy filmu "Na granicy" reżyser Wojciech Kasperski oraz montażysta Tymoteusz Wiskirski. Zapytamy ich, jak powstało dzieło, które przez krytykę zostało już okrzyknięte "pierwszym polskim thrillerem z prawdziwego zdarzenia", jakie były ich inspiracje oraz dlaczego polscy reżyserzy mają tyle trudności z kręceniem filmów gatunkowych.

d2dlpgr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dlpgr