Trwa ładowanie...
25-02-2016 15:47

#dziejesienazywo Kultura

Share
d10jqhc

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszym gościem będzie dyrektor TVP Kultura Mateusz Matyszkowicz. Zapytamy go o nową ramówkę anteny i poprosimy o przedstawienie prowadzących. Zapytamy go, dlaczego wśród nich nie ma ani jednej kobiety i czy będzie walczył o nowych widzów. Poprzedniej dyrektor Katarzynie Janowskiej nigdy nie udało się osiągnąć jednoprocentowego progu oglądalności. Czy teraz TVP Kultura ma szansę wyjść poza niszę?

W drugiej części programu gościem będzie Ada Kaczmarczyk, kontrowersyjna artystka, performerka, i piosenkarka, znana z piosenek religijnych, realizowanych w stylistyce pop. Mówi o sobie, że jest Dodą polskiej sztuki współczesnej, ale wszystkie jej prace nawołują do nawrócenia. Po co jej krzykliwy styl? Jak na jej utwory reaguje prawica, a jak lewica? Czy w Polsce jest miejsce na radosny katolicyzm? Czy nie brakuje jej kobiet w polskim życiu religijnym?

W trzeciej części będziemy gościć Piotra Michalika, autora książki "Podmiejskim do Indian. Reportaże z Meksyku". Porozmawiamy z nim o współczesnych paradoksach Meksyku. Jak Meksykanie oswajają horror codzienności i życie w cieniu wojny z kartelami narkotykowymi? Na czym polega kult Świętej Śmierci i jak to możliwe, że prostytutki i handlarze narkotyków mają swoich świętych patronów?

d10jqhc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10jqhc