Trwa ładowanie...
#dziejesienazywo Kultura

#dziejesienazywo Kultura

Share
dyrmm18

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo punktem wyjścia pierwszej rozmowy będzie film "Carol". Nominowane do Oscarów w 6 kategoriach dzieło Todda Haynesa opowiada historię miłosną kobiet, której akcja rozgrywa się w grze spojrzeń, detalach i kostiumach. Film jest zmysłową podróżą po historii nowojorskiej mody lat pięćdziesiątych i dlatego porozmawiamy o nim z ekspertkami - wybitnym kostiumografem Dorotą Roqueplo oraz kulturoznawczynią i znawczynią historii mody Jagodą Murczyńską.

W drugiej części programu z okazji obchodzonego niedawno Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, porozmawiamy o skomplikowanej historii Żołnierzy Wyklętych, przez jednych nazywanych bohaterami, przez innych - elementem nowego mitu założycielskiego IV RP. Gośćmi programu będą prof. Grzegorz Motyka z Instytutu Studiów Politycznych PAN oraz publicysta Jakub Majmurek.

dyrmm18

W trzeciej części programu zapytamy o to, jak wygląda życie seksualne nastolatków czasach Facebooka. Pretekstem do rozmowy jest kontrowersyjny francuski film "Bang Gang", który krytycy okrzyknęli kontynuacją kultowych "Dzieciaków" Larry'ego Clarka. Jak młodzież pokazuje kino, a jak problemy nastolatków wyglądają w rzeczywistości. O tym porozmawiamy z krytykiem filmowym Łukaszem Knapem oraz Żenią Aleksandrową z Grupy Edukatorów Seksualnych "Ponton".

dyrmm18

Podziel się opinią

Share
dyrmm18
dyrmm18