#dziejesienazywo Kultura

31.03.2016 16:00, aktual.: 31.03.2016 16:17

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszym gościem będzie* prof. Zbigniew Mikołejko, filozof, historyk religii i eseista*, który stawia brutalną tezę: w Polsce walczą ze sobą dwie cywilizacje – szlachecko-inteligencka oraz pańszczyźniano-folwarczna. Jakie jest spuścizna feudalna i średniowieczna we współczesnej kulturze i polityce? Czy można dostrzec ją także na uniwersytetach i w korporacjach?

Tematem drugiej części będzie głośna premiera "Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości", czyli wielki pojedynek największych superbohaterów. Czy warto wybrać się na ten film do kina? Jak w roli Batmana wypadł Ben Affleck? Co jest w superbohaterach, że popkultura ciągle do nich wraca? O tym wszystkim porozmawiamy z Kają Klimek, krytyczką filmową oraz Szymonem Holcmanem, znawcą popkultury.

W trzeciej części gośćmi będą* Ewa Berbeka, żona zmarłego tragicznie himalaisty Macieja Berbeki oraz *Beata Sabała-Zielińska, dziennikarka, autorka książki. "Jak wysoko sięga miłość. Życie po Broad Peak". Jak wyglądało małżeństwo państwa Berbeków? Co jest takiego w górach, że przyciągają, chociaż są tak niebezpieczne? Jak żyje się po śmierci najbliższej osoby?

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także