Trwa ładowanie...
14-04-2016 16:27

#dziejesienazywo Kultura

d11q5fn
d11q5fn

W dzisiejszym odcinku #dziejesienazywo pierwszym gościem będzie Reni Jusis, która po sześciu latach nieobecności z hukiem powraca na polską scenę muzyczną albumem "Bang!". Jedna z najbardziej znanych artystek popowych nie ukrywa, że przez ten czas jako "ekologiczna mama" zajmowała się głównie wychowywaniem swoich dzieci. Co ma nam teraz do powiedzenia?

W drugiej części programu udamy się w podróż do PRL-u… samolotem! Tematem rozmowy będą "podniebne boginie", czyli stewardesy. Dla wielu ten zawód był przedmiotem zazdrości, bo mało kto miał wtedy możliwość wyjeżdżania na Zachód, kupowania ubrań, nocowania w najlepszych hotelach i zarabiania w dolarach. Ale bycie stewardesą miało swoje mroczne sekrety. Jakie? O tym porozmawiamy z** Anną Sulińską, autorką książki "Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u" oraz **Małgorzatą Nowotnik, emerytowaną stewardesą.

Tematem trzeciej części programu będzie miłość. O prawdziwych, współczesnych historiach miłosnych porozmawiamy z reporterką, Elżbietą Turlej, która w książce "Love. Inne historie miłosne" wraca do bohaterów ze swoich dawnych tekstów, by sprawdzić jak potoczyły się ich losy. Przepytuje, przygwożdża, zadaje niewygodne pytania. Jej teksty to świetnie napisane, przejmujące i zabawne historie o miłości, bliskości, intymności i poczuciu bezpieczeństwa w ostatnim ćwierćwieczu.

d11q5fn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11q5fn