Trwa ładowanie...
23-04-2008 09:13

"Dynastia Tudorów" z trzecim sezonem!

"Dynastia Tudorów" z trzecim sezonem!Źródło: Showtime
d26y33n
d26y33n

Dynastii Tudorów będzie miała trzeci sezon! Decyzję już podjęto, mimo tego, że druga seria serialu nie jest nawet na półmetku, poinformowała stacja Showtime

- Serial The Tudors jest obecnie mocnym argumentem w ramówce stacji Showtime. Jesteśmy gotowi, by nakręcić całą sagę opowiadającą o Henryku VIII i wszystkich jego żonach - mówi Robert Greenblatt, czołowa postać w zarządzie stacji Showtime.

- Jesteśmy niesamowicie dumni z tej serii i niesamowitej obsady, która pracuje na jej sukces - dodaje.

d26y33n

Serial The Tudors opowiada o Henryku VIII z dynastii Tudorów, którzy rządził Anglią w latach 1509-1547. To jedna z najbarwniejszych i najbardziej charyzmatycznych postaci w historii nie tylko Anglii, ale i całej Europy.

Zasłynął choćby konfliktem z Kościołem rzymskokatolickim i ustanowieniem niezależnego Kościoła anglikańskiego. Król znany jest także z rozwiązłego trybu życia, miał sześć żon i masę kochanek.

W rolę Henryka VIII wciela się w serialu Jonathan Rhys Meyers, który ze wszystkich stron zbiera bardzo pochlebne opinie na temat tej roli. Na planie partneruje mu m.in. Natalie Dormer, która gra Annę Boleyn, drugą żonę Henryka VIII.

Choć serial w niektórych miejscach mija się z historyczną prawdą, to z większości punktów zgodny jest z faktami. Produkcja zaskakuje rozmachem i fantastyczną grą aktorską.

Od miesiąca stacja Showtime emituje 2. serię Dynastii Tudorów. Dotychczas wyświetlono cztery epizody, pozostało jeszcze sześć.

Premierę trzeciego sezonu planuje się na czerwiec 2009 roku.

d26y33n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26y33n