Trwa ładowanie...
20-03-2016 19:56

Dorota Warakomska straciła ojca

Dorota Warakomska straciła ojcaŹródło: Eastnews
d2wvsyt
d2wvsyt

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku niespełna 92 lat zmarł nasz Ojciec Zdzisław Warakomski. Suwalczanin z urodzenia, Europejczyk z wyboru. Entuzjasta, nieustanny naprawiacz świata. Odkrył dla nas wiele lądów. Teraz reformuje już inne światy. Wszystkie osoby, które Go znały i te, które są nam bliskie, prosimy o dobre wspomnienia, westchnienie lub modlitwę. Tato, żegnają Cię Twoje Córki. Dorota i Małgorzata Warakomskie - "Fakt" cytuje nekrolog z prasy.

Zdzisław Warakomski był ważną postacią w życiu Doroty. Wielokrotnie wspominała o nim w wywiadach. W "Gali" stwierdziła: (...) faktem jest, że tata starał się zachęcać nas z siostrą Małgosią do nieustannej rywalizacji. Podobno była do ojca niezwykle podobna fizycznie i psychicznie.

W Wysokich Obcasach wyznała: Ojciec chciał syna. Miałam być chłopcem. Mam zdjęcie z dzieciństwa, z czasów komunii starszej siostry, na którym siedzę ostrzyżona na jeża w sukieneczce w kratkę. Wcześniej miałam blond loki, ale pewnego razu, jak mama wyjechała służbowo za granicę, ojciec wziął mnie do fryzjera. Powiedział: "Nie będę cię czesał, jak mamy nie ma, to na jeża". Mamie było szkoda. Na szczęście ojciec zachował pukiel w kopercie na pamiątkę. Od tamtej pory mam krótkie włosy.

d2wvsyt

Warakomska prowadziła "Wiadomości", "Panoramę", była korespondentką w Stanach Zjednoczonych, pełniła funkcję dyrektora TVP1. Jest związana ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet.

(fot. Eastnews)
Źródło: (fot. Eastnews)
d2wvsyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wvsyt