Trwa ładowanie...
13-06-2012 12:29

"Dobry adres" zastąpi "Galerię"

"Dobry adres" zastąpi "Galerię"
d2zfdde
d2zfdde

Nowy serial TVP1 *"Galeria" miał aż o 700 tys. widzów mniej niż emitowana rok wcześniej w tym paśmie „Plebania”. Dlatego znika z anteny, a od jesieni br. TVP1 w jego miejsce emitować będzie nową telenowelę „Mały Londyn”.*

  1. odcinki “Galerii” obejrzało średnio 2,11 mln widzów, co przełożyło się na 20,61 proc. udziału w grupie 4+ i 13,11 proc. w 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl. Serial był nadawany w okresie od 30 stycznia do 9 czerwca br. w dni powszednie o 17.30, jednak trzy ostatnie odcinki telenoweli wyemitowano jednego dnia - w sobotę 9 czerwca br.

W analogicznym okresie ub.r. TVP1 w tym paśmie nadawała „Plebanię”, którą oglądało średnio o aż 710 tys. widzów więcej - 2,82 mln osób przy udziałach wynoszących odpowiednio 27,06 proc. oraz 18,25 proc.

Największą widownię zgromadził pierwszy odcinek telenoweli, wyemitowany 30 stycznia br. Oglądało go 3,54 mln widzów. Cztery spośród pięciu najchętniej oglądanych epizodów nadano w pierwszym tygodniu emisji serialu.

d2zfdde

W paśmie nadawania serialu Jedynka była liderem w grupie wszystkich widzów. Drugie miejsce zajmował w tym czasie Polsat, nadający “Dlaczego ja?”, osiągając niewiele mniej, bo 20,51 proc. udziału. Trzecia była TVN (głównie „Ukryta prawda”; 18,93 proc.), a czwarte miejsce zajęła TVP2 (głównie “Jeden z dziesięciu”; 10,87 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej, Jedynka była dopiero trzecia za Polsatem (23,64 proc.) i TVN (19,77 proc.). Wpływy z reklam przy emisji serialu wyniosły 21 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

TVP1 wraz z końcem pierwszego sezonu „Galerii” zakończyła emisję serialu. - Oglądalność nie spełniła oczekiwań - tłumaczył niedawno w rozmowie z nami Wirtualnemedia.pl powód tej decyzji Piotr Radziszewski, szef TVP1. “Galeria” opowiadała o ludziach, których losy splatają się w centrum handlowym, bohaterami byli pracownicy, właściciel oraz ich rodziny i przyjaciele. Producentem serialu opartego na włoskim formacie była ATM Grupa.

Jesienią, w dni powszednie TVP1 będzie emitować nową telenowelę pod roboczym tytułem „Mały Londyn”, która wygrała w konkursie organizowanym przez Telewizję Polską. Jej twórcami są Ilona Łepkowska i Tadeusz Lampka.

d2zfdde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zfdde