Trwa ładowanie...

Diplodok na wielkim ekranie?

Diplodok na wielkim ekranie?Źródło: komiks.wp.pl
d2b9mvh
d2b9mvh

W przeciwieństwie do "Łaumy", "Diplodok" (taki jest póki co tytuł projektu) będzie filmem animowanym. Za jego realizację odpowiadają Wojciech Wawszczyk i Tomasz Leśniak, twórcy którzy zrealizowali "Jeża Jerzego". I choć recenzentowi Komiksomania.pl ekranizacja przygód słynnego jeża się bardzo nie podobała (1 na 5 gwiazdek) to chwalił jej stronę wizualną, pisząc iż na polskim rynku to prawdziwa perełka. Nie wiadomo, kto będzie odpowiedzialny za scenariusz.

Jak czytamy na stronie PISF, na rozwój projektu i scenariusza twórcy potrzebują 442 445 złotych, PISF poprosili o połowę tej sumy. Dostaną 100 tysięcy. Komisja rekomendująca (Witold Giersz, Marek Skrobecki) oceniła go jako "bardzo dobry".

Komiks "Podróż smokiem Diplodokiem" Tadeusza Baranowskiego po raz pierwszy ukazał się w 1986 roku i od tamtej pory doczekał się dwóch wznowień. Opowiada szalone (i niezwykle śmieszne) przygody tytułowego smoka/dinozaura i jego przyjaciela lorda Hokus Pokus, którzy podróżują w czasie i przeżywają cała masę absurdalnych perypetii.

d2b9mvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2b9mvh