Trwa ładowanie...
11-03-2016 11:21

Diana Rudnik przechodzi do TVN24

Diana Rudnik przechodzi do TVN24Źródło: PAP
d2xdy5s
d2xdy5s

Diana Rudnik, która w lutym br. poinformowała, że po 10 latach pracy przy Woronicza, rozstaje się z Telewizją Polską, wraca na antenę. Od kwietnia br. dziennikarka dołączy do zespołu stacji TVN24.

- Diana wzmocni, między innymi, naszą ofertę weekendową. Będzie prowadzącą i współautorką magazynu informacyjnego "Fakty po południu" w soboty i niedziele - powiedział Adam Pieczyński, członek zarządu TVN.

Przypomnijmy, że Rudnik ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarską w Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Z pracą nie czekała do końca studiów. Do opolskiej redakcji w ramach TVP 3 Katowice, trafiła już na pierwszym roku. Jak wspominała w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską", praca w regionalnym oddziale telewizji doskonale przygotowała ją do zawodu.

d2xdy5s

- Nauczyłam się szukać informacji, szybko pracować, nie ma teraz tematyki, której bałabym się podjąć. W redakcjach lokalnych trzeba się solidnie napracować, od początku do końca odpowiada się za swój materiał - mówiła w rozmowie z dziennikarką wspomnianej gazety.

(fot. Kadr z programu)
Źródło: (fot. Kadr z programu)

Z Opola, w którym mieszkała od urodzenia (rocznik 1973), wyjechała po studiach. Nie rozstała się jednak wtedy z telewizją, przechodząc po prostu z TVP Katowice do ośrodka regionalnego TVP w Łodzi. Choć w tamtym czasie zdobyła duże doświadczenie, nie miała zbyt wielu okazji żeby się przebić. A to wszystko ze względu na mało porywającą tematykę, którą jej przydzielano. Szansa na to, by zabłysnęła na ekranie, pojawiła się przypadkowo - zastąpiła na antenie nieobecną koleżankę.

Po tym sukcesie przyszły kolejne. Coraz pewniejsza siebie dziennikarka z powodzeniem spróbowała swoich sił w większej stacji. Dostała się do zespołu "Informacji" w Polsacie w 2002 roku. Tam, podobnie jak w redakcji dziennika TV4, nie zagrzała jednak długo miejsca, wracając po kilku latach do TVP. Najpierw do TVP 3, zmienionej później na TVP Info. Od 2006 roku Rudnik nieprzerwanie pojawiała się wyłącznie na antenie TVP (do niedawna prowadziła również "Wiadomości"), w ostatnich latach jednak głównie w TVP Info, gdzie prowadziła serwisy informacyjne "Info Dzień" i Info Poranek".

Zobacz także: #dziejesienazywo: Mateusz Matyszkowicz o kobietach w TVP Kultura

d2xdy5s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xdy5s