Trwa ładowanie...
01-03-2016 08:17

Diana Rudnik odchodzi z TVP Info

Diana Rudnik odchodzi z TVP InfoŹródło: Kadr z programu
dgekj6z
dgekj6z

Okazuje się, że to nie koniec zmian w Telewizji Polskiej. Kolejną osobą, która rozstaje się z pracą przy Woronicza, jest Diana Rudnik. Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, dziennikarka mailowo pożegnała się z kolegami ze stacji i podziękowała wszystkim za 10 lat pracy.

Przypomnijmy, że Diana Rudnik ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarską na Instytucie Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Z pracą nie czekała do końca studiów. Do opolskiej redakcji w ramach TVP 3 Katowice, trafiła już na pierwszym roku. Jak wspominała w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską", praca w regionalnym oddziale telewizji doskonale przygotowała ją do zawodu.

- Nauczyłam się szukać informacji, szybko pracować, nie ma teraz tematyki, której bałabym się podjąć. W redakcjach lokalnych trzeba się solidnie napracować, od początku do końca odpowiada się za swój materiał - mówiła w rozmowie z dziennikarką wspomnianej gazety.

Z Opola, w którym mieszkała od urodzenia (rocznik 1973), wyjechała po studiach. Nie rozstała się jednak wtedy z telewizją, przechodząc po prostu z TVP Katowice do ośrodka regionalnego TVP w Łodzi. Choć w tamtym czasie miała już duże doświadczenie, nie miała zbyt wielu okazji żeby się przebić. A to wszystko ze względu na mało porywającą tematykę, którą jej przydzielano. Szansa na to, by zabłysnęła na ekranie, pojawiła się przypadkowo - zastąpiła na antenie nieobecną koleżankę.

dgekj6z

Po tym sukcesie przyszły kolejne. Coraz pewniejsza siebie dziennikarka z powodzeniem spróbowała swoich sił w większej stacji. Dostała się do zespołu "Informacji" w Polsacie w 2002 roku. Tam, podobnie jak w redakcji dziennika TV4, nie zagrzała jednak długo miejsca, wracając po kilku latach do TVP. Najpierw do TVP 3, zmienionej później na TVP Info. Od 2006 roku Rudnik nieprzerwanie pojawiała się wyłącznie na antenie TVP (do niedawna prowadziła również "Wiadomości"), w ostatnich latach jednak głównie w TVP Info, gdzie prowadziła serwisy informacyjne "Info Dzień" i Info Poranek".

Zobacz także: #dziejesienazywo: Mateusz Matyszkowicz o kobietach w TVP Kultura

(fot. Kadr z programu)
Źródło: (fot. Kadr z programu)
dgekj6z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgekj6z